• BIST 84.596
  • Altın 252,693
  • Dolar 6,0970
  • Euro 6,8177
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 18 °C

Niksar’da Öğrenciler Fidan Dikti

Niksar’da Öğrenciler Fidan Dikti
Tokat'ın Niksar ilçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler fidan dikti.

Tokat'ın Niksar ilçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler fidan dikti.

Orman Genel Müdürlüğü ve Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği 81 ilde KYK Ormanları Projesi kapsamında fidan dikildi. Bu kapsamda ilk defa bir ilçede, Niksar'da KYK yurtlarında kalan öğrenciler Gökçeoluk Köyü D-100 Karayolu üzerindeki 20 dekar alanda 650 adet fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidan dikimine Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, KYK Tokat İl Müdürü Fahri Delen, Orman İşletme Müdürü İlhan Yazıcı, KYK Niksar Yurt Müdürü Cafer Kıyaklı ile KYK personeli ve yurtta kalan öğrenciler katıldı.

Programda ağaç dikmenin önemi hakkında konuşan Kaymakam Selami Kapankaya,"Topraklarımızı erozyondan korumanın ve iklim değişikliğinin önüne geçmek için topraklarımızı ağaçlandırmalıyız. İnsanın yaşaması için doğadaki diğer canlıları da yaşatması gerekir. Tabiatta var olan ekolojik dengenin devam ettirilmesi, çevrenin korunması gelecek nesillerin yaşamı için son derece önemlidir" dedi.

Orman İşletme Müdürü İlhan Yazıcı ise yaptıkları çalışmalar ve fidan dikimi hakkında bilgiler vererek,"Niksar'da yılda 15 bin dekar alanda fidan dikimi çalışması yapıyoruz. Bunu da üç ilçede Niksar, Reşadiye ve Başçiftlik'te gerçekleştiriyoruz. Büyük uğraşlar veriliyor, büyük emekler harcanıyor, çok güzel çalışmalar ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol ve öğrenciler 650 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Niksar’da Öğrenciler Fidan Dikti

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim