Nohut Pişirirken Böyle Pişirmeyi Bırakmalısınız - Zehir Saçtığı Doğrulandı

Nohut Pişirirken Böyle Pişirmeyi Bırakmalısınız - Zehir Saçtığı Doğrulandı

Nohut Pişirirken bazı hatalar nohutun faydalarını yok ettiği gibi tehlikeli de olabiliyor: Uzmanların bu çağrısına kulak vermelisiniz

Sofraların vazgeçilmezi nohut yemeğiyle ilgili uzmanlardan bir uyarı var! bu uyarıyı dikkate almanızda gerçekten fayda olacak gibi. Kulağa pek mantıklı gelmiyor olsada yıllardır yanlış pişiren bir kitle var: Bakın uzmanların uyarısı nasıl oldu.

Nohut Yemekleri özellikle Pilavla birlikte enfes tüketilen yemek türüdür. Nohut aynı zamanda etli yapılabildiği gibi etsizde yapılabilir.

Nohut kanser başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa karşı iyi gelen bir yiyecek. Özellikle Antepliler bilir nohuttan dürüm bile yapılır. O enfes nohut dürümün tadını doğrusu hiç bir şeye değişemeyiz.

Uzmanlar nohutla ilgili yaptıkları uyarıda zehirlenme uyarısı yaptılar. 

Bilirsiniz nohut yemeği yapılmadan önce ıslatılır. İşte ıslatmış olduğunuz o kase içerisindeki suyu mutlaka dökün. Sakın yemeğinizde kullanmayın. Bazı sosyal medya hesaplarında bu suyun atılmayıp yemeklerde kullanılması gerektiğine dair iddialar var.

Uzmanlar bu yanlışa karşı uyarıyor. Bu su zehirdir. Bu suda herhangi bir vitamimn olmadığı gibi aksine zararlı bir zehir bulunmaktadır.

Nohudu önceden ıslatmanın amacı zaten zehirden kurtarmak için ıslatıp tüketmektir.

NOHUTUN FAYDALARI NELERDİR?

Nohut kalsiyum, magnezyum, potasyum, selenyum, bakır, çinko ve demirin yanı sıra, A vitamini ve betakaroten açısından zengin olan bir baklagildir.  Bağırsakları koruyan nohut aynı zamanda iyi bir kansersavar olma özelliğine sahiptir.