Numan Kurtulmuş'tan net mesaj! Hendek siyaseti..

Numan Kurtulmuş'tan net mesaj! Hendek siyaseti..

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cizre ve Silopi'de yaşanan olaylarla ilgili, "Hiç kimse zannetmesin, hiç kimse şöyle bir kanaate varmasın ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti hendek siyasetine teslim olacak. Böyle bir şey olmaz. 


"HENDEK SİYASETİ SONA ERECEK"
"Milli birlik ve kardeşlik süreci olarak anılan çözüm sürecine ilişkin HDP'nin bu süreçte rolü olmayacağı, daha çok bölge halkı ve kanaat önderleri
yle devam edeceği yönünde haberler geliyor. Süreç bundan sonra böyle mi ilerleyecek. Eğer böyleyse o görüşmeler ne zaman başlayacak?" sorusunu ise Kurtulmuş, şöyle yanıtladı:
"Bölgedeki bütün unsurlar, sivil unsurlar, her birisi sürecin bir parçası olarak sürecin içerisinde yer alırlar ama hiç kimse zannetmesin, hiç kimse şöyle bir kanaate varmasın ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti hendek siyasetine teslim olacaktır. Böyle bir şey olmaz.

Hendek siyaseti sona erecek. Bizim amacımız, isteriz ki bir tek kimsenin dahi burnu kanamasın. Bunu söylerken sadece sivil vatandaşlarımızı da kastetmiyorum. Orada bizim derdimiz terör örgütü unsurları teslim olsunlar, hendek siyasetinden vazgeçtiklerini ilan etsinler. Orada terör unsuru olan insanlar, onların içerisinden de çatışmada ölenler oluyor. Onlar da ölmesinler, terörü bıraksınlar, teslim olsunlar, hendek siyasetini artık iptal ettiklerini ilan etsinler. Böylece hem bölge halkı hem Türkiye rahatlasın." İHA