O Efsane Dizi Oluyor! ATV'den Akıncı Dizisi Sonrası Yeni Hamle...

O Efsane Dizi Oluyor! ATV'den Akıncı Dizisi Sonrası Yeni Hamle...

ATV ekranlarında yayınlanan pek çok dizi final kararı aldı ancak dizilerine çok fazla önem veren kanal yeni projesini de açıkladı. O efsaneyi dizi yapan ATV'ye övgüler yağdı. ATV'nin yeni yapımı çok iddialı geliyor...

ATV yeni dizisini tanıttı, ortalık yerinden oynadı. Özbek ve Trük ortak yapımı olarak çekilen tarih dizi Bozkır Arslanı Celaleddin yakında ATV ekranlarında olacak...

ATV'nin aksiyon ve tarih dizilerindeki başarısı kanıtlandı...

Tarih dizileri Türkiye'de iyi bir prodüksiyonla epey bir izleyici topluyor. Muhteşem Yüzyıl ile başlayan furya, Diriliş Ertuğrul ve ATV'nin dizisi olan Kuruluş: Osman dizilerinin başarısı ortada. Zaten ATV, aksiyon yapımlarında kendisini kanıtladı. Kuruluş: Osman dizisi ile reytinglerde birinci sıraya oynayan ATV, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizileri ile de aksiyonda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye ve Özbekistan ortak yapımı olan Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi de ATV ekranlarında yayınlanacak. Aslında dizinin çekimleri uzun süredir takip ediliyordu ancak ATV tanıtım fragmanını daha yeni yayınladı.

Özbek Türk ortak yapımı

Dizinin yapımcı koltuğunda  Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin de yapımcısı olan Mehmet Bozdağ var. Diğer yandan dizinin yönetmen koltuğunda ise Kazakistanlı Nurgissa Almurat oturuyor. Başrollerinde Celaleddin Harzemşah'ı ise Türkler Geliyor filmi ile ünlenen Emre Kıvılcım canlandırıyor. 

Dizinin kadrosunda da hem Özbekistan'dan hem de Türkiye'den isimler bulunuyor. Özbekistanlı olarak Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu gibi isimlerin yanında Türkiye'den de Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi oyuncular kadroda yerini aldı.

Emre Kıvılcım kim?

1990 senesinde dünyaya gözlerini açan Malatyalı oyuncu aynı zamanda Kimya Mühendisidir. Oyunculuğa olan ilgisinden sonra işini bırakan Kıvılcım, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde bir süre eğitim aldı. Sonrasında ilk kez Kanal 7 ekranlarında yayınlanan ünlü dizi Elif'te görülen Kıvılcım, sonrasında da FOX TV'de yayınlanan Adı Zehra dizisinde yer aldı. Elif dizisi ile büyük bir üne kavuşan Kıvılcım, LC Waikiki'nin Endonezya reklam yüzü oldu. Sonrasında ise Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filminde Akıncı Sungur'a hayat veren Kıvılcım, şimdilerde de Mendirman Celaleddin dizisinde Celâleddin Harezmşah karakterine hayat veriyor.