O firma öyle bir telefon yaptı ki, şarjı asla bitmiyor! İşte efsane telefonun piyasaya çıkış tarihi...

O firma öyle bir telefon yaptı ki, şarjı asla bitmiyor! İşte efsane telefonun piyasaya çıkış tarihi...

Ünlü telefon devi firmadan batarya derdini bitirecek buluş! Şarj süresinin bu kadar dayanıklı olduğu telefonun piyasada eşi benzeri yok! Yakında piyasaya sürülecek olan telefonun fiyatları ne olacak?

Bu telefonun şarjı bitmeyecek, fiyatı ise o kadar uygun olacak ki... İşte Xiaomi'nin amiral gemisi olacak telefonu...

İlerleyen günlerde karşımıza Redmi K40 modeli ile çıkacak olan Xiaomi'nin hem uygun fiyatlı olması hem de muhteşem özellikleri sayesinde telefon severlerin yüzü gülecek. Teknolojioku sitesinde yer alan habere göre; Redmi 40, lcomm'un sekiz çekirdekli Snapdragon 888 yonga seti ve sekiz gigabaytlık RAM kalitesine sahip olacak. Fiyatı ise telefon piyasasına bakıldığında gerçekten çok uygun olacağı öngörülüyor.

Şarjı bitmiyor...

Xiaomi'nin yeni telefonu olacak olan Redmi 40'ın hızlı şarj destekli 4000 mAh kapasitesindeki bataryasıyla birlikte satılacak. Telefonun belki de en çok konuşulacak olan özelliği şarj süresinin dayanıklılığı hakkında sızan bomba bilgiler...

Batarya kullanımı hakkındaki sızan bilgilere göre, on saat otuz dakika kullanımdan sonra bile Redmi K40'ın şarjı yüzde 64'ü gösteriyor. Muhtemelen Xiaomi'nin bu yeni canavarı iki günde bir şarj olacak kadar dayanıklı bir bataryaya sahip olacak.

Kamerası için ise yine üçlü kurulum beklenmekte. Fakat kamerasının çözünürlüğünün 108 m yoksa 64 megapiksel mi olacağı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamadı. 

Fiyatı çok uygun

Çin'de satışı için fiyatı 2999 Yuan olacak olan telefonun Türkiye pazarında da çok pahalı olması beklenmiyor. 2999 Yuan'ın tam TL karşılığı 3455 lira olsa da, vergi, kar gibi durumlarla en aşağı 4699 TL olacağı düşünülmekte.

2021 senesinde ardı ardına iyi telefonlarla çıkış yapan Xiaomi'nin uygun fiyatlı modellerle rakiplerini geçecek bir kaliteye ulaşması çok muhtemel.