O Görüntüler Adeta Acun Ilıcalı’ya Bela Oldu, MasterChef’in Reytinginde Çakılma!

O Görüntüler Adeta Acun Ilıcalı’ya Bela Oldu, MasterChef’in Reytinginde Çakılma!

Geçmişteki sosyal medyada yaptığı paylaşımları gerekçe gösterilerek, MasterChef Türkiye’den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz’in diskalifiye edildiği o anlar sosyal medyada ‘’TV8 boykot’’ hashtagleri ile yankılandı.

Acun Ilıcalı’ya ait olan TV8 kanalında yayınlanan Masterchef adındaki 'yemek yapma yarışması' programında, programın sevilen yarışmacılardan olan Uğur Yılmaz Deniz, geçmişteki yaptığı sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek programdan diskalifiye edildi.

Verilen bu kararın direkt yarışmacının yüzüne açıklanması ve yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz’in döktüğü gözyaşları, sanki bir 'şov' nesnesi gibi kullanılarak saniyesi saniyesine izleyicilerin karşısına getirildi. Bu görüntülerden sonra kamuoyunda "TV8'i boykot etme" çağrısında bulunuldu.

Yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz'in MasterChef yarışmasından bu şekilde ihraç edilmesinden sonra, sosyal medyada Twitter kullanıcıları adeta TV8'e tepki gösterdi. Gündemde olan bu konu, Ekşisözlük'te ve Twitter'da en fazla tartışılan başlıklar arasında yer aldı.

Binlerce insan, bir insanın gözyaşlarının şov nesnesi haline dönüştürülmesine tepki vererek, "TV8'i izlememe" çağrısında bulundu. Yapılan paylaşımlarda, "Masterchef yemek yapma yarışmasında genç bir insanı topluma linç ettiren ve bu olaydan reyting kasan bu kanalı boykot ediyor ve sizleri de bu boykota davet ediyorum" tarzında birçok yorum yapıldı.

Bunun yanı sıra yapılan paylaşımların birçoğunda, sen her ne kadar geçmişte hata yapmış olsa da insanların böyle bir şekilde rencide edilmesinin modern toplumların değer yargılarına aykırı ve de tamamen çağdışı bir yaptırım olduğu vurgulanarak, en başta Acun Ilıcalı olmak üzere TV8 kanalındakiler halktan özür dilemeye davet edildi.

MasterChef Programının Reytingleri Adeta Çakıldı


Masterchef Türkiye’de bir zamanlar yarışmacı olan Uğur Yılmaz Deniz, çok eski mesajlarının gerekçe gösterilip diskalifiye edilmesi, izleyicilerin tepkisine neden oldu ve bunun ardından sosyal medyada “TV8’e boykot” çağrıları yapıldı.

“TV8’e Boykot” çağrılarının ardından, kanalın reytingleri de birçok kişi tarafından merak edilir oldu. Bu durum programın reyting sonuçlarına yansıdı ve Masterchef yarışmasının reytinglerinde ciddi düşüş meydana geldi.

29 Kasım gününün reyting sonuçları olarak yayınlanan bu sonuçlara göre; Total’de 1.sırada TV8’de yayınlanan yemek yapma yarışması olan “Masterchef Türkiye” yer aldı. Yaşanan olaylardan dolayı sosyal medyada Tv8 için yapılan boykot çağrısının ardından Masterchef programının reytingleri ise 8 sıra birden gerileyerek 9. sırada düştü.

Yaşanan bu olayların ardından yapılan boykotlar, TV8’de yayınlanan MasterChef yarışması için oldukça olumsuz sonuçlar doğurmuş. Bu sonuçların sadece ilk haftalarda değil, bir süre bu şekilde devam edeceği tahmin ediliyor.

İlgili Haberler