O Telefon Firmasından Üzen Haber! Efsane Seriyi Sonlandırıyor!

O Telefon Firmasından Üzen Haber! Efsane Seriyi Sonlandırıyor!

O telefon devi artık yeni serisini piyasaya sürmeyecek! Şaşırtan kararın sebebi ise hayranlarını üzdü. Telefon serisinin sonu geldi, artık satışa çıkmayacak. Ünlü telefon firmasının efsane serisi resmen elveda dedi

Ünlü telefon devi Samsung, artık Galaxy Note serisi için yeni bir telefon çıkarmayacak. Samsung'dan üzen haber geldi, artık Galaxy Note Serisi iddialara göre devam etmeyecek.

Son zamanlarda çok fazla telefon markası çıkması ve pazarın artık iki devin tekelinden kurtulması sayesinde biraz daha ucuz ve performans açısında iyi sayılacak telefonlara erişim mümkün oldu. Bu da Apple ve Samsung şirketlerine pek yaramadı.

Apple ise hayran kitlesini kaybetmeden yoluna bir şekilde devam etse de Samsung'un bu zorlu yarıştan stratejik bir kaç hamle uygulayarak sıyrılması gerekiyor.

Donanım haber sitesinde yer alan bir makaleye göre Güney Koreli telefon üreticisi olan Samsung şirketi S Pen stylus desteği olan Galaxy S21 Ultra duyurusunda bulunduktan sonra diğer telefonlarına da kalem desteğinde bulunacağını doğrulamıştı. Şirket kararı ile artık Galaxy Note serisinin de sonu gelmiş gibi duyuyor.

Samsung telefonları hakkında güvenilir bilgi sağlayan Ice Universe takma isimli hesap bir sızıntı paylaşarak herkesi şok etti. Galaxy Note serisi sızan bilgilere göre artık tarih olacak. Serinin son telefonu ise geçen sene sürüme giren oldu. 

Satışlar yerlerdeydi...

Güvenilir başka bir kaynak ise Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch isimli araştırma şirketlerinin kurucusu olan Ross Young da artık Samsung'un Galaxy Note21'i piyasaya sürmeyeceğini açıkladı.

Sızıntı olan bilgilere bakıldığında bu sene telefon devi Samsung'un Galaxy Note20 FE (Fan Edition: Fan Sürümü) isimle çıkacak olan Galaxy Note20'nin değiştirilmiş olan bir sürümü yayınlanabilir. Galaxy Note'un da bu trelefon ile artık sürümü kapatması beklenmekte. Samsung'un amiral gemisi olan telefonları Galaxy Note20 ve Galaxy S20'nin önceki sene satışları da büyük bir hayal kırıklığına yol açmıştı.

Stratejik bir karar olabilir

Galaxy Note serisinin sonlanmasının stratejik bir hamle de olabileceğini dile getiren kaynaklar, Galaxy Note'un kaybolarak Galaxy S21'in satışlarına ağırlık verilmesine yol açabileceği ihtimalini açıkladı. Galaxy Note21'in olmaması demek kalem desteği olan Samsung şirketinin amiral gemisini almak isteyecek müşterilerin Galaxy S21 Ultra satın almalarına yol açacak. Bu sayede de Galaxy S21 serisinin tüm genel satışlarında grafik artı yönde seyredecek. Gelişmenin ışığında Ünlü telefon devi Samsung'un resmi açıklaması bekleniyor

İlgili Haberler