O Ülke Açıkladı Yakında Faaliyete Geçebilir! Hava Trafiğini Tamamen Kapatmak İstiyor!

O Ülke Açıkladı Yakında Faaliyete Geçebilir! Hava Trafiğini Tamamen Kapatmak İstiyor!

O ülke mutant virüse karşı teyakkuza geçti, hava trafiği kapatılmak isteniyor. Yakında uygulamaya geçebilir. Yurt dışına çıkma planı olanlar dikkatli olsun. Mutant virüs nedeniyle İsrail de hava trafiğini kapattı. Avrupa da kapama kararı alabilir...

Avrupa teyakkuza geçti. Virüs için en büyük önlemlerin alınması gerektiğini dile getirilmeye devam ediyor. Mutasyon virüs riski nedeniyle aynı hatalar yapılmak istenmiyor. Özellikle Almanya uluslararası hava trafiğini kapatmak istediklerini bildirdi.

İngiltere'de, Güney Afrika'da ve Brezilya’da saptandıktan sonra hızla yayılan mutasyon virüs tehlikesi tüm ülkeleri tehdit ediyor. Son olarak İsrail'de saptanan ve bu sebeple hava trafiğini kapatan İsrail'den sonra  Almanya da hava trafiğini kapatmak istiyor. 

Dünya artık mutant virüse karşı teyakkuza geçti. Korona virüsün tüm dünyaya yayılması ile ikinci bir hatayı yapmak istemeyen ülkeler, mutasyon virüse karşı hava trafiğini kapatmak istiyorlar.

Merkel çıkış yaptı "Niye tamamen kapatmıyoruz?"

Almanya'nın İçişleri Bakanı Horst Seehofer’ın belirttiğine göre Almanya sıkı bir kapanmaya hazırlanıyor.  Almanya'da alınacak karar hava trafiğini sıfıra kadar indirmek ve sınırlarda çok sıkı kontroller öngören bir plan hazırlandığı Bakan Seehofer tarafından bildirildi. Seehofer, planla ilgili olarak Başbakan Angela Merkel'i bilgilendirdiğini ve bugün gerçekleşecek olan Bakanlar Kurulunda ele alınacağını açıkladı. Merkel de konuyla alakalı olarak uluslararası hava trafiğinin tamamen kapatılmasından yana olduğunu belirten Bakan Seehofer, Merkel'in de korona için düzenlenen kabine toplantısında da çıkış yaptı. Merkel, Seehofer'ın belirttiğine göre Neden uluslararası hava trafiğini tamamen yasaklanmadığını sordu. Merkel İçişleri Bakanı'ndan konuyla alakalı olarak bir inceleme başlatmasını istediği de haberler aracılığı ile kamuoyuna sızmıştı. 

Sıkı önlemleri halk da istiyor

Bild gazetesindeki haberin belirttiğine göre İçişleri Bakanı Seehofer, virüsün mutasyanlarının oluşturduğu tehdit hükümet tarafından çok daha etkili ve sert önlemler alınmasını gerektirmekte. Hükümet içerisinde bu konuların tartışılması gerektiğini dile getiren Seehofer, alınması gereken önlemler arasında sıkı sınır kontrollerinin de yer aldığını açıkladı.

Uçuş seferleri durdurulabilir

Seehofer, İsrail'in de yaptığı gibi mutasyon'un Almanya'ya getirilerek yeni bir zorluk çıkarmasının önüne geçmek amacı ile uçuş seferlerini tamamen durdurarak sıfıra indirmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Seehofer, Alman vatandaşlarının da hükümetten kendilerini virüsün mutasyon versiyonlarına karşı kendilerini korumalarını beklediğini de sözlerine ekledi.