O Ülke İle Uçuşlar Durduruldu! Alınan Kararı ise Türk Hava Yollar Duyurdu! Teyakkuza Geçtiler....

O Ülke İle Uçuşlar Durduruldu! Alınan Kararı ise Türk Hava Yollar Duyurdu! Teyakkuza Geçtiler....

Türk Hava Yolları yayınladığı bir bildiri ile artık o ülke ile aradaki uçuş seferlerini hem gidiş hem dönüş yönünde durdurulduğunu duyurdu. O ülke teyakkuza geçti, seferler durduruldu. Peki orada kalan vatandaşlar ne yapacak?

Türk Hava Yollarının yaptığı bir duyuru ile İsrail ve Türkiye arasındaki tüm gidiş ve dönüş seferleri durduruldu. Yapılan açıklamada neden böyle bir karar alındığına değinilmedi ancak Netanyahu'nun sözleri durumu anlaşılır kıldı...

Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada önü alınamaz bir kriz yaşanıyor. Aşının bulunması ile salgının durdurulabileceği düşünülse bile aşılama süreci de beklenildiği kadar iyi gitmiyor. Hatta aşı bulunmasına rağmen ortaya mutant virüsün çıkmış olması ise her şey altüst oldu. Çünkü pek aşının mutant virüs üzerinde etkinliği bulunmaması ihtimali çok yüksek. Bu nedenle aşılanan kişilere tekrar aşı bile yapılması gerekebilir. Tüm bu nedenler ışığında korona virüsten dünya olarak kolaylıkla yaka sıyırılamayacağı fark edildi.

İsrail'de mutant virüs görüldü

Krizlerden birini de ilk aşılamaya başlayan ülke olan İsrail yaşıyor. Dokuz milyonluk nüfusu olan İsrail'de 27 Aralık 2020 tarihinden bu yana gevşetilmiş önlemler ile nispeten daha rahat bir pandemi yaşasa da son zamanlarda vaka sayıları hızla artış gösterdi. Aşılama henüz ilk dozunda olduğu için de tam anlamıyla koruma sağlayamazken, ülkede bir de mutant virüs paniği başladı. İngiltere'yi dış dünyaya kapayan mutant virüs'ün İsrail'de de görülmesi nedeniyle ülkeyi koruma altına almak adına tüm giriş ve çıkışlar altı gün süre ile kapatıldı. 

Tam izolasyon kararı

İsrailli Başbakan Binyamin Netanyahu da konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Ülkeyi korona virüs mücadelesi nedeniyle tüm uluslararası yolculuklarda hem gidiş hem de geliş yönünden kapattıklarını açıklayan Neyanyahu, uçuşların askıya alınmasını onayladı. Netanyahu İsrail'i sımsıkı bir şekilde izole edeceklerini aktardı.

Altı gün yasak..

Türk Hava Yolları da İsrail'den çıkan ve İsrail'e varan tüm uçak seferlerinin 26 Ocak tarihinden 31 Ocak gününe dek durdurulma kararı alındığını bir mesaj ile kamuoyuna duyurdu. 

Yetkili makamların aldığı karar nedeniyle Türk Hava Yolları'nın duyurduğuna göre, İsrail'den çıkan ve İsrail'e varan tüm uçuşlar durdurulma kararı aldı. Bu nedenle önümüzdeki altı gün İsrail'e gidecek ya da İsrail'den gelecek kişiler planlarını mecburi olarak erteleyecek.