Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

Oda TV 'den Ertürk'ün Büyükelçi Tülin Erkal Kara'ya büyük haksızlığı

Ben Makedonya'dan yayın yapan ve Türkiye'den de yüzbinlerce takipçisi olan Ulusalpost.com Haber sitesinin yöneticisiyim. 


Oda Tv ise genelde takip ettiğim ve haberlerini büyük bir keyifle okuduğum bir haber sitesi. 


Makedonya'da yaşayan ve ülkesini seven bir Türk genci olarak Oda TV'nin ilginç bir Haberi dikkatimi çekti. Sn BüyükElçi Tülin Erkal Kara'ya yönelik bir eleştiri yazısı.


Yazının ayrıntılarına girmeyeceğim. ( Oda TV'den bakabilirsiniz )


Türker Ertürk beyefendi Makedonya'da bir hıdırelles şenliğine katılıyor ve bu şenlikte Büyükelçinin olmamasını herhalde çok önemli işleri vardı diyerek eleştiriyor. 


Sayın Büyükelçi (adına açıklama yapmak haddime değil ) fakat o bahsedilen gün ben de BüyükElçi İle beraber Maarif Vakfının Kalkandelende okul açılışında bulunmam nedeni ile bu haksız eleştiriye bir cevap yazmak istedim. Hatta Sn Büyükelçi o açılışta yaptığı önemli konuşma nedeniyle de bir kısım medyanın eleştirisi ile karşı karşıya.


Maarif Vakfı Fetö ile mücadele konusunda Dünyanın dört bir tarafında temaslarda bulunuyor. Okullar açıyor ve etkin bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü her yerde göstermek için çalışıyor.


Ve yine aynı şekilde Oda Tv'de Fetö ile mücadele konusunda en büyük merkezlerden sadece biri.


İfade etmek istediğim şudur ki işte o şenliğin olduğu Gün Maarif vakfının Türkiye heyeti Makedonya'daydı. Ve Makedonya'da bir okul açılışı gerçekleştirilmiş ardından ise Büyükelçimiz Tülin Erkal Kara ile birlikte Makedonya'da ki çeşitli kurum ve kuruluşlarda temaslarda bulunulmuştu.


Yani Türker beyin Oda Tv'de sorduğu soruda olduğu gibi gerçekten de Büyükelçi Kara'nın önemli işleri vardı.
Büyüelçi Kara'yı tanıyanlar bilir.


O Türkiye'nin Makedonya'da ki gerçekten de en aydınlık yüzlerinden birisidir


Ve katıldığı her etkinlikte Makedonya'nın Türk milleti için ne kadar önemli olduğunu anlatırken her fırsatta ulu önder Atatürk'ün bu topraklarda askeri eğitimini tamamladığına vurgu yaparak Cumhuriyetimizin şanlı tarihine sahip çıkmaktadır. ( Sn Türker ister ise kendisine konuşma kasetlerini de yollarım) O nedenledir ki Büyükelçi Atatürk sevgisi konusunda eleştirilecek en son kişidir.


16 Nisan referandumuyla ilgili de Sn Türker ister ise gerçekleri araştırır buradan tekrar yazarım. Ancak Üsküp'te herkes Sayın Büyükelçinin ne denli tarafsız olduğunu çok iyi bilir. ( FETÖ'cüler hariç) 


Severek ve ilgiyle takip ettiğim Oda Tv sitesinde böyle bir haberin yer alması Makedonya'da yaşayan bizleri gerçekten derinden üzmüştür.


Bugün yürüttüğü kültür  diplomasisi ile  halkla iç içe temaslar kurarak en içten duygularla görev yapan Büyükelçi Kara Makedonya tarihinde òzellikle Doğu Makedonya'yı karış karış gezen tek kişidir.( gittiği bir köyün kahvesinde kimsenin olmadığını görünce nerede olduklarını soruyor. tarlada cevabını alır almaz çalıştıkları tarlaya gider) İşte böylesine mütevazı bir isimdir Büyükelçi. Bunu da kendiniz teyit edebilirsiniz. Sn Büyükelçi'den izin almadığımdan şimdilik köyün adını vermiyorum. 


Amacım Oda TV veya Sn Türker'i eleştirmek değil sadece doğru olanı paylaşmaktır. 
Selam ve Sevgilerimle..
Sadık Şimşek

instagram : www.instagram.com/gidilesinet 

Önceki ve Sonraki Yazılar