• BIST 105.520
  • Altın 380,486
  • Dolar 6,8125
  • Euro 7,5605
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 19 °C

ODALARI YENİDEN DEKORE EDİN, FARKINIZI GÖSTERİN

ODALARI YENİDEN DEKORE EDİN, FARKINIZI GÖSTERİN
Ev dekore etme işleminin çoğu insan için zorlu bir süreç olduğu açık.

Ancak mobilya konusunda gelişen sektör, her kesimden insan için birçok seçenek ve her gruba hitap edecek tasarımlar sunuyor. Evinizi ya da odalarınızı değiştirme işlemi, size birçok yelpaze sunan gelişmiş mobilya sektörü sayesinde artık zorlu ve koşuşturduğunuz bir sektör değil, aksine ailenizle birlikte eğlenip güzel zaman geçirebileceğiniz bir süreç.

Elbette ki ihtiyaçların doğru belirlenmesi bu işe girişildiğinde en önemli adım. Bu sebeple alışverişten önce ufak bir araştırma ve değerlendirme oldukça mühim. Örneğin kataloglar yardımıyla ya da dergilerle alışverişiniz öncesi bir fikir edinebilir ya da şirketlerin internet sitelerini ziyaret ederek seçimler yapabilir ya da en azından fiyat konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Piyasa araştırması yapmada teknoloji ve çeşitli yayımlar oldukça yol gösterici olacaktır. Alacağınız mobilyaların sizi rahat hissettirmesi ve aynı zamanda gözünüze de güzel gözükmesi gerekiyor. Rahatına düşkün birinin tercih etmesi gereken oturma grupları, görüntüsünden çok rahatıyla öne çıkan modeller olmal, ya da eğlenceli ve neşeli karakterli bir insansanız belki de pastel ve canlı renklerdeki bir oturma grubunu tercih etmelisiniz. Evin salonu her zaman ev sahibinin kişiliğinden bir şeyleri yansıtır.

Aynı zamanda genç odası alışverişlerinin de veliler tarafından dikkate alınması gerekir. Çocuğun odasında rahat hissetmesi, evindeyken çoğu zamanını odasında geçiren çocuğun kendini orda huzurlu hissetmesi çocuğun odasıyla barışık olup, odasını organize etme işini sahiplenmesini sağlar. Çocuk için bir odaya sahip olmak bir sorumluluğa sahip olmaktır. Onun için odası onun arkadaşlarını ağırladığı, yalnız kalıp düşündüğü, derslerini ve işlerini yaptığı yerdir.

Evin en önemli odasından birisi de yatak odalarıdır. İnsanların, yoğun geçen bir günün ardından eve yorgun bir şekilde geldiklerinde düzgün bir şekilde beslenip rahat bir uyku uyumadıkları takdirde ertesi gün aynı tempoda çalışmalar imkansızdır. Ya da bir insanın zevkine göre döşenmemiş bir yatak odasında organize olması örneğin aradığı eşyaları çabucak bulabilmesi ya da odanın düzenliliğini koruyabilmesi de oldukça zordur. Bu yüzden yatak ve yatak odası takımları seçimi de oldukça önemlidir. Kişi kendisini odasında mutlu ve rahat hissetmelidir, bu sayede ertesi gün dinlenmiş ve enerji dolu halde uyanabilir.

Alacağınız eşyaların kalitelerinin iyi olması da bu işi yapan şirketlerin, bu firmaların kaliteleriyle doğru orantılı. Bu sektörün son yıllardaki hızlı gelişimi ile bu alandaki firmalar da bir hayli çoğaldı. Doğru tercihi yapmak için iyi bir piyasa araştırması da yapmak gerekiyor. Müşterilerin firma çalışanlarına isteklerini, akıllarındakileri doğru anlatabilmesi de oldukça önemli. İyi firmalar müşterileri memnun etme konusunda ellerinden geleni yapıyorlar. Alışveriş yapmayı düşünen insanlar da firmaları takip altına aldıklarında ve bazen firmaların mağazalarında fırsatlar, indirimler olduğunda oldukça avantajlı bir şekilde alışverişlerini yapıyorlar.

İnternetten en uygun mobilya alışverişi için, sektörün en trend modellerini sunan imoba.com.tr'yi tercih edebilirsiniz.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim