• BIST 96.817
  • Altın 222,598
  • Dolar 5,3688
  • Euro 6,1164
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 12 °C

Odü, Türkiye’de 20. Sıraya Yükseldi

Odü, Türkiye’de 20. Sıraya Yükseldi
Ordu Üniversitesi, akademik teşvik performanslarının değerlendirildiği 2017 Devlet Üniversiteleri Genel (DÜS) sıralamasında 45 basamak yükselerek bu yıl...

Ordu Üniversitesi, akademik teşvik performanslarının değerlendirildiği 2017 Devlet Üniversiteleri Genel (DÜS) sıralamasında 45 basamak yükselerek bu yıl 20'nci sırada yerini aldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel'in hazırlamış olduğu 2017 Devlet Üniversiteleri Sıralama (DÜS) raporunda YÖK tarafından yayımlanan ve öğretim elamanlarının akademik teşvik komisyonlarınca onaylanan projelerinin puanlarına göre fakülte ve akademisyenlerin başarı sıralamaları yer aldı. Türkiye'deki devlet üniversiteleri ve bu üniversitelere bağlı fakültelerin akademik teşvik performanslarına göre sıralandığı bu raporda,, Ordu Üniversitesi 2006'dan sonra kurulan üniversiteler arasında geçen yıl 28. sırada olan yerini 2017 yılında 9. sıraya yükseltirken devlet üniversiteleri genel sıralamasında geçen yıl 65. sırada olan yerini 2017 yılı itibari ile 20. sıraya yükseltti.

"Sevindirici bir gelişme"

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç yaptığı açıklamada bu verilerin oldukça önemli olduğunu ifade ederek, "Ordu Üniversitesi olarak devlet üniversiteleri arasında genel sıralamada 45 basamak birden yükselmek ve 2006 yılından itibaren eğitim öğretime başlayan üniversitelerimiz arasında ise 9'uncu sırada bulunmak kurumumuz adına son derece sevindirici bir gelişmedir" dedi.

Yarılgaç, şöyle konuştu: "Hatırlanacağı gibi 2017 Ocak ayı içerisinde dünyanın en kapsamlı sıralama sistemi olan Webometrics tarafından yapılan araştırmada da Üniversitemiz 19 kademe birden yükselmişti. Ordu Üniversitesi olarak yeni nesil üniversiteler içerisinde hızla ilerliyor, bilimin gelişmesine katkı sağlayan metotlar üretmeye devam ediyoruz. Bilim gerçeğe giden yolları aydınlatan ışıktır düsturuyla hareket eden bizler, akademik çalışmalarımızı milletimizin ve devletimizin yararına yönelik şekilde sürdüreceğiz. Üniversitemizin bilim dünyasında bir adım daha öne çıkmasında emeği geçen bütün öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyor, Üniversitemizin akademik tanınırlığı için çok önemli olan bu kriterlerin oluşturulmasındaki katkılarından dolayı hepsini tek tek kutluyorum."

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim