Oğlak Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

6 Ocak 2019 tarihinde saat 04:28'de 15°25' Oğlak burcunda parçalı bir güneş tutulması meydana gelecektir. Saros 122 serisinde gerçekleşecek bir tutulma olacaktır. Tutulma; Vega sabit yıldızı etkisi altında olacaktır. Anın yükselen burcu Akrep olacaktır. Ayrıca tutulma anında Satürn ve Plüton' da bu göksel şölende etkilerini gösterecek. Plüton değiştirici, dönüştürücü etkisini gösterirken, Satürn de kısıtlayıcı etkisini Ay ve Güneş üzerinde gösterecek. Gökyüzünde ne varsa yeryüzünde de o vardır sözünü hatırlarsak; yeryüzünde kendimizi ve duygularımızı baskı altında hissedebiliriz. Kendimizi ve duygularımızı zorlu olaylar karşısında dönüştürmek zorunda kalabiliriz.
Tutulmanın etkisinin başladığı şu günlerde ve tutulma süresince aile içi tartışma ve kavgalara dikkat ediniz. Maddi konular yüzünden kırıcı sözler söyleyebilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgili beklenmedik problemler yaşayabilirsiniz.
Uranüs bu tutulmada S durağan pozisyonda olacak. Uranüs ani beklenmedik olaylara sebep olur. Venüs ile yapmış olduğu 150° lik açı ani başlayan ilişkilerin biteceğini göstermektedir. Ayrıca bu göksel zaman diliminde yeni bir ilişkiye başlamanızı önermem.
Çocuklarınıza özellikle kafa darbesi almamalarına özen gösterin. Çocuklarınızla daha yakından ilgilenin.
Bu tutulma 2. evde gerçekleşeceği için 2. ev konuları daha ön planda olacaktır. Kazançlarınız, finansal yükümlülükler, maddi kazanç ve kayıpları gösterir. Harcamalarınızı dikkatli planlayınız. Kimseye borç vermeyiniz.
Tutulmanın yükselen burçlara olan etkisine baktığımızda;
YÜKSELEN KOÇ BURCU 
Tutulma yükselen koçların 10. evinde gerçekleşecek. Mesleki kariyer, toplum içindeki statünüz ile ilgili konular gündeme gelecek. Değişim ve kısıtlanmaları yaşayacağınız yer kariyer alanınız olacak.
Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN BOĞA BURCU
Tutulma yükselen boğa burçların 9. evinde gerçekleşecek. Uzun yolculuklar, seyahat, eğitim, felsefi düşünceler, dini inanışlarla ilgili konular gündeme gelecektir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN İKİZLER BURCU
Tutulma yükselen ikizler burcunun 8. evinde gerçekleşecek. Ölümler ve yeniden doğuşu temsil eden 8. ev aynı zamanda başkalarından gelecek finansal kaynakları da göstermektedir. 8. ev de ölüm ve yeniden doğuş derken sadece gerçek ölüm olarak algılanmamalı. Mevcut olan durumun bu duygu, düşünce veya bir olay olabilir, bitirilip yeniden yeni duygularla, düşüncelerle veya olaylara tekrar devam etmek olarak düşünebilirsiniz. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN YENGEÇ BURCU
Tutulma yükselen yengeçlerin 7. evinde gerçekleşecek. İlişkiler, ortaklıklar ve bu konularda denge uyum sağlama ve dönüşüm konuları ön plana çıkacak. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN ASLAN BURCU
Tutulma yükselen aslanların 6. evinde gerçekleşecek. Sağlığınıza dikkat ediniz. Günlük rutin işlerde artma olabilir. Çalışma hayatında değişim, dönüşüm kısıtlanma yaşanabilir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN BAŞAK BURCU
Tutulma yükselen başakların 5. evinde gerçekleşecek. Aşk, sanat, şans ve çocuklarla alakalı konular gündeminize gelecektir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN TERAZİ BURCU
Tutulma yükselen terazilerin 4. evinde gerçekleşecek. Aile içi ilişkiler, örf ve adetler ile ilgili konular gündeme gelecektir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN AKREP BURCU
Tutulma yükselen akreplerin 3. evinde gerçekleşecek. İletişim, haberleşme, yakın çevre ve kardeşler ile ilgili konular gündeme gelecektir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN YAY BURCU 
Tutulma yükselen yayların 2. evinde gerçekleşecek. Kendi finansal kaynaklarınızla ilgili konular gündeme gelecektir. Parayı kazanma şekliniz, finansal durumunuz bu konular arasındadır. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN OĞLAK BURCU
Tutulma yükselen oğlakların 1. evinde gerçekleşiyor. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için diyet, estetik gibi konular gündeme gelebilir. Kendinizi değiştirip dönüştürebilirsiniz. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN KOVA BURCU
Tutulma yükselen kovaların 12. evinde gerçekleşiyor. Bilinç altınıza ve iç dünyanıza yönelebilirsiniz. Hayaller ve rüyalarınıza daha dikkat etmeniz gibi konular gündeme gelebilir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.
YÜKSELEN BALIK BURCU
Tutulma yükselen balıkların 11. evinde gerçekleşiyor. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınıza zaman ayırma, hayır işleri, dernekler de sosyal olmak gibi konular gündeme gelebilir. Kişisel doğum anınıza göre gezegen konumları farklılık arz ettiğinden ayrıntılı etkisi kişiye özel analizle belirlenebilir.


SİTESİ: https://karmastrologemel.blogspot.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/astrologemelacikel/
TWİTTER: https://twitter.com/emel_acikel
İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

 

Önceki ve Sonraki Yazılar