Öğrencilerin tümünü ilgilendiriyor E-Devlet üzerinden yapılması gerekiyor

Öğrencilerin tümünü ilgilendiriyor E-Devlet üzerinden yapılması gerekiyor

Bir son dakika duyurusu yapıldı. Buna göre Öğrencilerin tümünü kapsıyor! E-devlet'ten yapılması gerekmektedir...

E-Devlet Sistemi Türkiye'de hızla gelişmeye devam ediyor. 50 Milyon üzerinde vatandaşın kendisine özgü şifresiyle giriş yaptığı sistemde bir çok hizmete ulaşılabiliyor.

En yaygın kullanılan hizmetlerden birisi borç öğrenme olduğu gibi aynı zamanda en fazla kullanılan hizmetler arasında mahkeme sorgulama hizmetleri de bulunuyor. Öğrenciler ise genelde öğrenci durum belgesi sorgulama - diploma ve askerlik durum belgesi gibi belgeler için E-Devleti kullanırken öğrencileri ilgilendiren yeni bir hizmet daha eklendi. Yeni Sistem hakkında da kısa bir bilgilendirme yapıldı. Anadolu Ajansı tarafından yapılan duyuruda sisteme yeni eklenen E-Devlet hizmeti hakkında bir bilgilendirme yapıldı. İşte tüm detaylar

E-Devlet Sistemi üzerinden hemen hemen bir çok işlem halledilebilmektedir. Bu kapsamda E Devlet üzerinden gerçekleştirilen hizmetler hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Açıklama Cumhurbaşkanlığı tarafından yapıldı. Burs ve kredi ile ilgili önemli bir değişiklik duyuruldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç tarafından yapılan duyuruda yeni bir hizmetin başlamış olduğu kaydedildi. 

Koç tarafından yapılan duyuruda "Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Kredi/Burs Ödeme Açma Başvurusunun Alınması hizmeti de e-Devlet Kapısı'nda açıldı" ifadeleri kullanıldı.

Yeni hizmetle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak e-Devlet Kapısı'nda yeni hizmetlerin verilmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Koç, "e-Devlet Kapısı'nda yeni bir hizmeti daha hayata geçirdik ifadelerini kullandı.

YENİ HİZMETTE NE OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç : Bu kez üniversite öğrencilerimizin hayatını kolaylaştıracak Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Kredi/Burs Ödeme Başvurusunun Alınması hizmetini e-Devlet Kapısı'ndan sunmaya başladık." ifadelerini kullandı.. 

Kendi isteğiyle veya çeşitli sebeplerle kredi/burs ödemesi sonlanan öğrencilerin, uygun olduğu takdirde ödemeleri yeniden e-Devlet'ten açabileceklerini de sözlerine ekleyen Koç, "e-Devlet Kapısı üzerinden sunulacak bu hizmetle dilekçeyle talepte bulunma ihtiyacı ortadan kalkacak ve süreç çevrim içi bir şekilde e-Devlet Kapısı üzerinden yürütülecek." açıklamasında bulundu... 

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgili Haberler