Öğrenince Mutfağa Koşacaksınız Patatesi Kaynatıp Suyunu İçtiğinizde O Sorun Şıp diye biter

Patates Günümüzde Dünyanın en fazla tükettiği yiyecekler arasında. Bir çok kullanım alanı var. Peki Sağlık Açısından bu faydasını hiç duydunuz mu? İşte Mutfağımızın baş tacı olan Patatesin bilinmeyenleri..

Öğrenince Mutfağa Koşacaksınız Patatesi Kaynatıp Suyunu İçtiğinizde O Sorun Şıp diye biter
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2021 13:18

Patatesle ilgili bilinmeyen ne çok şey varmış böyle. Sizler için Patatesin faydalarını sıraladık. Türk Mutfağında değil bütün dünyada kullanılan patatesin bakın ne gibi mucizeleri varmış. İşte Patatesle ilgili herkesin bilmesi gerekenler

Patates Üretimi hiç olmadığı kadar günümüzde oldukça fazla. Özellikle Patates restoranların neredeyse en fazla servis ettiği ürünlerden.

Bugün hemen hemen ister büyük ister küçük olsun gıda sektöründe her iş yerinde mutlaka içeriği patates olan bir yiyecek bulmak mümkün.

Kimi zaman salatalarımıza kimi zaman yemeklerimize kimi zaman çorbalarımıza kimi zaman yediğimiz hamburgere bile eşlik eder patates.

Ama şimdi size vereceğimiz bilgilerin patatesin tamamen sağlık alanındaki etkileriyle ilgili.

Belki sizde daha önce hiç bir yerde bu bilgileri okumadığınız için arkadaşlarınızla paylaşarak onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sözü fazla uzatmadan konumuza geçelim:

BEL AĞRISININ İLACI PATATES SUYU...


Patatesi kaynatarak elde ettiğiniz suyu soğutup için, bel ağrısından kurtulun. Yalnız patatesi kaynatmadan önce üzerindeki siyah lekelerden iyice arındırın. İki haftada bir de bu suyu içmeye ara verin.

Her üç kişiden birinin şikayeti olan bel ağrısı ve romatizmadan kurtulmanın bitkisel yolu patates suyu içmekten geçiyor. Patatesin faydalarının bu kadar ile sınırlı kalmadığını dile getiren fitoterapi uzmanları şunları söylüyor:


Patates suyunun faydaları arasında gastrit, kolik ve mide ülserleri ile kalp hastalıkları gibi çeşitli hastalıklar gösterilmektedir. Patates suyunun saçlara ve cilde de iyi geldiğine ilişkin veriler bulunmaktadır.

MİDE YANMASINI GEÇİRİYOR


Patates suyu çok iyi bir antiinflamatuvardır. Bel, sırt ve eklem ağrılarının giderilmesinde etkilidir. Gut hastalığında faydalıdır. Patates suyu vücudun her bölgesinde dolaşımın iyileşmesine yardımcı olur. Özellikle sabahları aç karnına içilmesi önerilir. Patates suyu sindirim sisteminin sağlıklı işleyişine yardımcı olur. Kabızlık, ishal, şişkinlik, mide yanması ve hazımsızlık gibi problemlere karşı etkilidir.

SABAH AÇ KARNINA İÇİLİRSE!


Sabahları içilen patates suyunun reflü hastalarına iyi geldiği yönünde veriler bulunmaktadır. Patates suyu vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Karaciğerin ve safranın temizlenmesinde faydalıdır. İdrar yollarında taş oluşumunu da azaltır. Saç köklerini besler, daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza katkı sağlar. Bunun için patates suyunu, yumurta akı ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın ye yarım saat sonra saçlarınızı şampuan ile durulayın

PATATES SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?


Patates suyu kanser hücrelerini öldürür, şeker hastalığına iyi gelir, gastrit için en etkili tedavidir ve tansiyonu düşürür.


Modern tıp kadar etkili olan bir diğer tedavi yöntemi ise doğal tedavi yöntemidir. ve patates suyunun inanılmaz faydaları vardır. Meyve suyu gibi içilebilen patates suyu şeker hastaları için, kanser hastaları için ve yüksek tansiyon gibi pek çok hastalığa faydaları yüzyıllar öncesinden bilinmektedir.
Patates aslında çiğ olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır. Fakat her patates tedavi için kullanılmaz. Özellikle yeşil kabuklu patatesler içerdiği toksinler itibarıyla önerilmez ve soyulması gerekir.

İŞTE PATATES SUYUNUN FAYDALARI

GASTRİT TEDAVİSİNDE PATATES SUYU'NUN FAYDASI:


Bir bardak suya bir yemek kaşığı patates suyunu ekleyin ve sabah öğle akşam olmak üzere yemeklerden 30 dakika önce için.

KANSER HÜCRELERİNİN YOK OLMASI İÇİN PATATES SUYU:


Dr. Kagamine Akita, Japonya Üniversitesinde çiğ patates ve suyundan yaptığı deneylerde farelerin tümör hücrelerinin büyümesini önleyici özelliği olduğunu kanıtlamıştır. Yaptığı çalışma Kanser uluslararası kongresinde yayınlanmıştır. Almanya’daki kongre büyük heyecan yaratmıştır.

YÜKSEK TANSİYON İÇİN PATATES SUYU:


Bugün patates suyu kalp hastaları, yüksek tansiyon, diyabet, romatizma gibi hastalıkların tedavisinde ve böbrek, karaciğer hastalıkları ile mücadelede etkin bir araç olarak kullanılmaktadır.

Unutmadan Sadece Kaynatılmış Patates Suyu Değil Çiğ patates suyuda faydalı.

Piramithaber.com sitesinde yer alan bilgilere göre : PATATES SUYU ZAYIFLATIYOR;


Çiğ patates suyu, sindirim sistemini uyarır, doğal bir anti-inflamatuar olarak hareket eder ve vücudun optimum pH dengesini sağlamaya yardımcı olabilecek alkali bir besindir.Patates suyu mide ülseri ve karaciğer bozuklukları tedavi etmek için de kullanılagelmiştir. Çiğ patates suyu içmek karaciğeri temizler, kabızlığı engeller ve giderir. Çiğ patates suyu sindirimi hızlandıran, kolonda “dost” bakterilerin üremesini sağlayan özlerden oluştuğu için kilo vermeye yardımcı olabilir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.