Öğretmenlere geri dönüşüm semineri

Öğretmenlere geri dönüşüm semineri

Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, ilçe genelindeki öğretmenleri geri dönüşüm hakkında bilgilendirdi.

(İHA) - "Geri Dönüşüm Gelecektir" projesi kapsamında, okullarda atık pillerin toplanması konusunda ilçe genelinde yoğun bir çalışma sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelindeki okulların öğretmenlerine projenin işleyişi hakkında bilgi verdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Taşınabilir Pil İthalatçıları Derneği (TAP) ile birlikte gerçekleştirdiği bilgilendirme seminerine öğretmenlerin de ilgisi büyük oldu. 

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen seminerde öğretmenlere "Geri Dönüşüm Gelecektir" projesinin yanı sıra atık pillerin toplanması ve hakkında da bilgi verildi.

"ÖĞRETMENLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR"
Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu "Geri Dönüşüm Gelecektir" projesinin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve çevre adına önemli işlere imza attığını söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,“Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak böylesine önemli çevre projelerine destek vermek zorundayız. Bu konuda geleceğimiz olan çocuklarımızı daha da bilinçlendirerek eğitmeliyiz. Bu konuda da en önemli göreve eğitimcilerimize düşüyor” dedi.