Ojelerin Uçlarından Çıkmaması İçin... Ojeyi Kusursuz Sürmek İçin Bunları Yapınız

Ojelerin Uçlarından Çıkmaması İçin... Ojeyi Kusursuz Sürmek İçin Bunları Yapınız

Ojeyi sürdükten sonraki ikinci saatte tırnaklarınızdan siliniyor mu? Oje sürmek ve ojenin kalıcılığını arttırmak için ipuçları... Bu yöntemleri deneyerek ojelerinizi elinizde uzun süre ilk kez sürülmüş gibi muhafaza edebilirsiniz.

Özene bezene sürdüğünüz ve ellerinizi çok zarif gösteren ojeleriniz daha iki saat geçmeden ellerinizden çıkıyorsa, o zaman ojeyi kalıcılaştırmanın yollarına başvurmanız gerekiyor.

İki katın gücü

Ojeyi kalıcı hale getirmek için bilinen en iyi yöntem iki kat sürmektir. Ancak bunun için acele etmemek gerekiyor. Çünkü ojenizin ilk katı tam olarak kurumadan ikinci katı sürerseniz ojeleriniz hamur kıvamına gelecektir. Bu da en ufak bir darbede tırnaklarınızda izler çıkmasına ve ojenizin yapısının kötü bir şekilde bozulmasına yol açabilir. Ojelerinizi korumak için ellerinizi buzlu soğuk suya daldırabilirsiniz.

Tırnak cilanız varsa, hem tırnaklarınıza oje renginin işlememesi hem de uzun süre ojenin kalıcı olması için  ojeden önce tırnak cilasını uygulayın. Bilindiği gibi siyah ojeler ya da koyu renkli ojeler tırnakta uzun süre kaldığında rengini tırnağa geçirir. Silinmesi ise zahmetlidir hatta bazıları bu nedenle tırnaklarını inceltebiliyorlar. Bu önlemek için şeffaf oje ya da elma sirkesini seyrelterek kullanabilirsiniz.

Vakti kollayın

Tırnaklarınızdan ojelerin çıkmasını istemiyorsanız mutlaka vaktinizi doğru ayarlayın. Genellikle oje aslında evden çıkılmadan önce hazırlandıktan hemen sonra sürülmelidir. Ancak evden çıkmanıza da en az yirmi dakika olmalıdır yoksa ayakkabı giyerken ojeniz çorabınızda kalabilir. 

Bu nedenle duş almadan önce ya da bulaşık yıkamadan önce hatta su ile ilgilenmeyi gerektirecek  herhangi bir işi yapmadan önce oje sürme zahmetine sakın girmeyin. Oje sürmek için doğru zamanı bekleyin.

Ojeniz her şeye rağmen uçlarından çok hızlı bir şekilde çıkıyorsa belki de bu kısma yeterli oje süremiyorsunuzdur. Bunun için de uçlara ekstradan bir kaç hamle daha yapabilirsiniz. Tabi ki de tırnaktaki estetiği bozmadan bunu gerçekleştirin. 

Yeniliklere yönelin

Oje üzerine bir kat daha cila sürmek de diğer bir kullanılan yöntem. Hatta "base coat" ve "top coat" gibi yeni çıkan ürünleri kullanarak ojenizin kalıcılığını sağlayabilirsiniz. 

İlgili Haberler