Öksürüğü Şıp Diye Kesiyor Yaraları İyileştiriyor Günde 1 Bardağı Şifa Veriyor..

Solunum yolu rahatsızlıklarından birisi olan öksürük ihmal edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır. Bazı baharat ve bitkiler öksürüğe iyi gelir. İşte o şifalı bitki tarifi

Öksürüğü Şıp Diye Kesiyor Yaraları İyileştiriyor Günde 1 Bardağı Şifa Veriyor..
Yayınlanma Tarihi : 11 Nisan 2021 03:50

Şimdi sizlere öksürüğü geçirmenin yolları hakkında bilgiler vereceğiz. Uzun zamandır büyük annemden öğrenmiş olduğum bu tarifle öksürüğe meydan okuyorum. Şifasını ben gördüm inanıyorum ki sizlere de olumlu faydaları olacak.

Yapmanız ve bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda sizler için sıraladım.

Şiddetli Öksürük Nasıl Geçer?

1-Tencerenin içerisine eklediğiniz 1 litre suya ilave olarak ince ince dilimlediğiniz 1 adet elmayı ekleyin. Haşladıktan sonra sıcak olarak tüketin.

2- Parmak ucu boyutunca 2-3 parmak zencefil, bir tutam ıhlamur, 1 çay kaşığı hibiskus ve 1 çay kaşığı şahtereyi 1 su bardağı suda kaynatın. Yaklaşık 5 dakika kaynattıktan sonra 2 dakika kadar demlenmesini bekleyin. 

3- Zencefil tozu ve bal karışımı hazırlayarak sabah ve akşam bir tatlı kaşığı tüketebilirsiniz. Hem öksürüğünüz kesilecektir hem de balgam atmanıza yardımcı olacaktır.

4- Sadece zencefil kökünü tüketeceğiniz miktarda su ile kaynatarak tüketin. 

Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

1- Ilık bir bardak süt öncesinde 1 çay kaşığı karabiber ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp tüketin. Böylelikle boğazlarınız rahatlayacaktır.

2- 2 tatlı kaşığı dut pekmezini göz kararı karabiber ile karıştırın. Ardından günde bir kaşık tüketin. Bu yöntemde boğazlarınızı yumuşatacaktır.

3- Ayva yaprağı ve bir tutam ıhlamuru tüketeceğiniz miktarda su ile kaynatın. Demlendikten sonra sıcak olarak için.

4- 1 adet elma kabuğu, 2-3 parça zencefil, bir tutam ıhlamur, ayva yaprağı, çubuk tarçın ve 3-4 limon dilimini yaklaşık yarım litre suda kaynatın. Demlendikten sonra sıcak olarak günde iki defa içebilirsiniz.

5- Nişastayı 1 su bardağı suda kaynattıktan sonra içerisine yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı pekmez ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra sıcak olarak için.

6- Bir tutam kekiği suyla kaynattıktan sonra bal ekleyerek karıştırın. Ardından ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra içebilirsiniz.

7- 2 yemek kaşığı kekik suyu ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırın ve tek seferde için. Sadece öksürüğe değil hazımsızlık gibi sorunlara karşı da birebirdir. 

Meyan Kökü Mucizesi 

Meyan kökü, öksürük kesici olarak bilinir. Öte yandan bronşları rahatlatarak balgam söktürücü görevi görür. İçeriğinde barındırdığı glirizin ve flavorid maddeleri sayesinde iltihap gidericidir. Öksürük şikayetinizden kurtulmak için 50 gram meyan kökünü yaklaşık 1 litre su ile kaynatarak günde 3-4 kez birer bardak için.

Zencefilin Sırrı 

Eğer zencefilden bir şeyler hazırlayacaksanız mutlaka dallarından faydalanın. Öksürüğünüzü şıp diye keseceği gibi balgam atmanıza da yardımcı olacaktır. Zencefil ve bal karışımı bilinen en etkili öksürük gidericidir. Özellikle kronik öksürük şikayetiniz var ise bu ikili derdinize çare olacaktır.


 

İlgili Haberler