Öksürük Ateş Dediler ancak  Koronavirüsün gerçek belirtisi belli oldu fark etmiyor olabilirsiniz

Öksürük Ateş Dediler ancak Koronavirüsün gerçek belirtisi belli oldu fark etmiyor olabilirsiniz

Koronavirüs salgını başladığı günden itibaren bir çok belirti iddiası ortaya atıldı! Fark etmeden sizde koronavirüs atlatmış veya geçiriyor olabilirsiniz İşte gerçek belirtisi..

Çin'de başlayan salgın Dünyaya hızla yayıldı ve 33 milyon insanı etkiledi. Bu kadar hızlı yayılmasına kimse anlam veremezken dikkat çeken bir araştırma ortaya çıktı.

Aslında belirtileri fark etmeyen kişiler virüsü çevrelerine yayıyor olabilirler. Uzmanlar genelde öksürük ve ateş belirtisi diye haberler yapılmasını sağlarken yapılan bir araştırmada koronavirüsün başlıca gerçek belirtileri saptandı.

Aslında nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığımız pek bilinmiyor. Ama bu bilgilere dikkat etmekte fayda var.

Uzmanların Bu uyarısına dikkat edin.. İşte yapılan araştırmanın ayrıntıları..

AA’da yer alan habere göre, İngiltere’nin College London Üniversitesi (LCL),  tat ve koku duyularını kaybeden 590 kişinin katılımıyla bir araştırma yürüttü.

KOKU KAYBI DAHA BELİRGİN

Araştırma sonucu ateş ve öksürükle kıyaslandığında koku kaybının korona virüsün daha belirgin bir göstergesi olduğu bildirildi. Yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 80'inde Covid-19 antikorlarına rastlanırken, bu kişilerin yarısı, ateş veya öksürük şikayetleri yaşamadıkları bilgisini verdi. 

3 KAT FAZLA ANTİKOR SAPTANDI

Araştırmayı yapan uzmanlar koku kaybı yaşayan hastaların, tat kaybı ile karşılaştırıldıklarında 3 kat daha fazla antikor saptandığı belirtildi. Koku ve tat kaybının, yeni tip korona virüsün burnun arkasında, boğazda ve dildeki hücreleri istila ettiğinde ortaya çıktığı düşünülüyor. 

Bu durumun, gripte koku ve tat almanın, solunum yollarının tıkanması sonucu etkilenmesinden farklı bir durum olduğuna işaret ediliyor.

Uzmanlar Covid-19'un "çok belirgin bir semptomu" olarak ortaya koyduğu test ve tedavi aşamasında bu semptoma daha fazla odaklanılmasını istedi.

A.A

İlgili Haberler
En Yeniler