• BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 11 °C

Okullara "İlk Yardım" Dersi Konulması Talebi

Okullara "İlk Yardım" Dersi Konulması Talebi
Türk Kızılayı Antalya Şubesi Başkanı Dr. Cengiz Nizam ve heyetini konuk eden ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye'de ilk yardım eğitimi konusunda seferberlik...

Türk Kızılayı Antalya Şubesi Başkanı Dr. Cengiz Nizam ve heyetini konuk eden ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye'de ilk yardım eğitimi konusunda seferberlik başlatılması gerektiğini söyledi.

Türk Kızılayı'nın özellikle kan bağışı konusunda önemli bir görev üstlendiğini belirten Davut Çetin, "Kan anonslarını duyunca hemen hastaneye koşuyoruz. Türk halkı bu konuda çok hassas. Türk Kızılayı bizim gözbebeği kurumlarımızdan biri. Geçtiğimiz yıllarda Oda çalışanlarımız ve üyelerimizle birlikte kan bağışı kampanyası başta olmak üzere çeşitli konularda beraber olduk. İşbirliği içinde olmaktan her zaman büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Aynı hassasiyetin "ilk yardım eğitimi" konusunda da gösterilmesi gerektiğini belirten Davut Çetin, "Türkiye'de bu konuda bir bilinç eksikliği var. Acil bir durum yaşandığında nasıl müdahale etmemiz gerektiğini hiçbirimiz bilmiyoruz, ya da yanlış biliyoruz. Bu konuda ciddi bir seferberliğe ihtiyaç var. İlkokuldan itibaren ilk yardım dersi konulabilir" önerisinde bulundu.

Türk Kızılayı'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Dr. Cengiz Nizam, ATSO'nun her zaman Türk Kızılayı'nın yanında olduğunu belirterek teşekkür etti.

Türk Kızılayı'nın Antalya'da bir ilk yardım merkezi bulunduğunu belirten Nizam, ilk yardım konusunda eğitim çalışmaları yapıldığını, talep edilmesi halinde her türlü desteğin ve eğitimin verildiğini kaydetti. Ziyarette ATSO Meclis Üyeleri ve çalışanlarına yönelik ortak bir "ilk yardım" eğitimi düzenlenmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Türk Kızılayı heyeti, Başkan Davut Çetin'e Kızılay yeleği ve rozeti hediye etti.

Okullara "İlk Yardım" Dersi Konulması Talebi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim