Ölümünün 20.Yılında Kemal Sunal'ın çocuklarından ağlatan sözler

Ölümünün 20.Yılında Kemal Sunal'ın çocuklarından ağlatan sözler

Türk Sinemasının Efsane İsmi Kemal Sunal'ın aramızdan ayrılışının bugün 20.yıldönümü. Bugünde Çocuklarının yazdığı satırlar dinleyenleri duygulandırdı.

Kemal Sunal oynamış olduğu sayısız Film  ve Diziyle Türk halkının gönlünde taht kurmuş bir isim.

Evimizin neşe kaynağı olan Kemal Sunal genç yaşlı herkesin sevgilisi olan bir isimdi. 

Sayısız yapıma adını altın harflerle yazdıran Kemal Sunal bu denli ünlü birisi olmasına rağmen zorlu bir dönemden geçerek aslında bulunduğu noktaya gelmiş bir isimdi.

Yoksulluk nedir elbette bilenlerdendi. Emek nedir bilen bu değerli sanatçımız maalesef aramızdan Ani bir kalp krizi geçirerek ayrılmıştı.


Uçak fobisi olduğu bilinen ve hayatında daha önce hiç uçağa binmeyen Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimleri için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Dile Kolay Tam 20 yıl geçti. Ama 20 yıl geçmesine rağmen eserleriyle yaşamaya devam ediyor ve yaşayacakta.

İşte bugünün anlam ve önemi nedeniyle çocuklarınının yazmış olduğu satırlar Kemal Sunal'ın sevdiklerinin de ağlamasına neden oldu.

Peki O sözlerde ne yazıyordu?

Kızı Ezo Sunal Babası için şunları yazdı:

Ezo Sunal: “Güzel babam. Tam 20 yıl oldu… inanılır gibi değil. Her gün daha çok özlüyoruz. Ama artık eminim daha çook 20 yıllar bu ülkenin kalbinde ve gülücüklerinde olacaksın. Bizim de gücümüzün kaynağı olacaksın. Sen hep bizlesin”

Oğlu Ali Sunal İse şunları yazdı:

Ali Sunal: “Babam canım babam melek babam sana olan özlemimi kelimelerle anlatamam. Umarım senin kadar iyi bi baba olabilirim. Şimdi Narin'in bana baba demesini bekliyorum işte o zaman ona dünyanın en melek dedesini anlatacağım. Seni seviyorum… “

Kemal Sunal'ı kaybettiğimiz gün 20 yıl önce bugün neler yaşanmıştı?

 3 temmuz 2000 tarihinde, Balalayka isimli filmin çekimleri için bindiği Trabzon uçağında kalp krizi geçirmiştir. Ölümüne bir dizi ihmaller zincirinin neden olduğu düşünülmektedir. Zeki Alasya, Sunal'ın vefatıyla ilgili görüşünü şöyle dile getirmiştir;

"Kimseleri filmin çekileceği yere otobüsle gitmek sıkıntısında bırakmamak için kendini zorlayarak bindi o uçağa, imkanı yok binmez.

Milliyet ve Hürriyet gazetelerinin haberine göre, uçaktaki personel ilk yardım konusunda bilgisizdi ve çağrılan ambulansta doktor yoktu. "International Hospital" hastanesine kaldırılan sanatçının doktoru, Sunal'ın kalp rahatsızlığı olduğunu dile getirmiş ve kalp ilaçları kullandığını açıklamıştır. NTV'nin haberine göre, Kemal Sunal'la aynı uçakta bulunan DSP İstanbul milletvekili Erol Al, sanatçının ölümünde ağır ihmal ve tedbirsizlik olduğunu belirtmiştir.

]Uçağın kabin ekibi, sanatçıya tıbbi müdahalede bulunamadıklarını belirterek, "bunun için eğitimimiz yok, yalnızca rahatlatmaya çalıştık" açıklamasını yapmıştır.

Sağlık ekiplerinin uçağa 12 dakikada ulaşması ve sanatçının 35 dakika sonra uçaktan indirilip hastaneye götürülmesi gibi konularda DHMİ ve Medline çeşitli açıklamalarda bulunmuştur

Bu açıklamaların ve havalimanındaki sağlık tedbirlerinin yetersiz olduğu düşünülmektedir.

Kendisini bir kez daha RAHMETLE anıyoruz..