• BIST 95.953
  • Altın 238,709
  • Dolar 5,8268
  • Euro 6,5545
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 18 °C

Ömer Döngeloğlu ‘Asımının Nesli’ni Anlattı

Ömer Döngeloğlu ‘Asımının Nesli’ni Anlattı
Adıyaman Belediyesi ile TUGVA Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen "Asımın Nesli" adlı programa katılan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu ve Grup...

Adıyaman Belediyesi ile TUGVA Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen "Asımın Nesli" adlı programa katılan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu ve Grup Ravza Adıyaman'da büyük ilgi gördü.

Adıyaman Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Adıyaman Şubesi tarafından İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu ve Grup Ravza'nın katılımıyla gerçekleştirilen "Asımın Nesli" adlı program yoğun ilgi gördü.Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda gerçekleşen programa, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu, Adıyaman eski milletvekili Ahmet Doğan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, TÜGVA Adıyaman İl Temsilcisi İdris Toprak, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan TUGVA Adıyaman Temsilcisi İdris Toprak, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum da "evet" diyeceklerine vurgu yaparak, "Türkiye Gençlik Vakfının mazisi her ne kadar yeni olsa da kökleri oldukça sağlamdır. Bizde bu anlamda Adıyaman merkez ve ilçelerinde teşkilatlanarak adalet, irfan, iyilik ve iman için safta yerimizi aldık. 16 Nisan'da da gençlik olarak "evet" diyeceğiz" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Adıyaman Başkanı Hüsrev Kutlu ise Ömer Döngeloğlu'na Fahri Hemşehrilik Beraatı verilmesi teklifini davetlilere sunarak, "Belediye olarak icraatlarımızı vatandaşın onayı ile yapıyoruz. Vatandaştan onay almadığımız bir şeyi yaptığımız zaman bize kızarsınız, onun için bugün size yeni bir teklif sunacağım. Eğer teklifimi kabul ederseniz mecliste gündeme getireceğim. Döngeloğlu hocam aslında Tokatlıdır ama Adıyaman'ı da çok sevdiğini biliyoruz. Bundan dolayı, aramızdaki bu dostluğu hemşirelik ile biraz daha güçlendirelim istedik. Sizde kabul ederseniz, Ömer Döngeloğlu hocamı fahri hemşehri olarak görmek istiyoruz" diye konuştu.

Başkan Kutlu'nun konuşmasının ardından sahneye çıkan İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, gençliğe önemli bilgiler verdi. STK'ların gençlerin üzerine daha ciddiyetle düşmesini isteyen Döngeloğlu, "Gençliğe sahip çıkmamız gerekiyor. Bu hepimizin asli görevidir. Asım gençleri, erkeği, kadını ayırmadan bu milletin gençliğindeki ideal noktayı temsil ediyor. İnsanımızın neresinden vurulduğunu biz göremiyoruz. Küçücük akıllı dediğimiz telefonlar akıllı mıdır, zehirli midir bilmiyoruz. Bu internet çağının 50 yıl sonrası her milletin korkularının arasındadır. Bir nesil geliyor ki babasıyla annesiyle on dakika gezmekten sıkılan ama sosyal medyada zaman geçiren ve usanmayan elimizde bir nesil. Bu gençlikle bir şekilde konuşmak ve dertleşmek gerekiyor" diye konuştu.

İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu'nun konuşmasının ardından Grup Ravza seslendirdiği bir birbirinden güzel ilahilerle davetlilere doyumsuz bir gece yaşattı.

Ömer Döngeloğlu ‘Asımının Nesli’ni Anlattı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim