On Şehirde Yüz Yüze Eğitim ile İlgili Flaş Karar! Kar Yağışı Bastırınca Tatil Verildi!

On Şehirde Yüz Yüze Eğitim ile İlgili Flaş Karar! Kar Yağışı Bastırınca Tatil Verildi!

On farklı şehirde yüz yüze eğitimde tatil kararı verildiği açıklandı. Valiliklerden açıklamalar bir bir yapılırken yüz yüze eğitime bir süre ara verildi. Tam kademeli normal yaşama geçecekken bu sefer de kar vurdu...

Kar yağışı bastırınca valiliklerden açıklama geldi. On farklı ilde kar nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi.

Okullar koronavirüs tehdidi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmişti. Ancak tedbirler kademeli olarak kaldırılmaya başlandı. Karara göre Türkiye genelinde bulunan köy okulları ve anaokulları yarın açılacaktı. Ancak bastıran kar yağışı nedeniyle İstanbul dahil on ilin valiliği yarın okulların tatil olacağını açıkladı. 

Hangi iller yüz yüze eğitime ara verdi?

  • İstanbul Valisi olan Ali Yerlikaya'nın yaptığı açıklamaya göre, kar yağışı ve fırtınanın neden olması sebebiyle tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime ara verildi. Okullar valinin belirttiğine göre 17 Şubat tarihine kadar ertelendi.
  • Bursa da yüz yüze eğitimi erteleyen illerden oldu. Valiliğin aldığı karara göre yüz yüze eğitim iki gün ertelendi.
  • Balıkesir Valisi ise okulların bir gün ertelendiğini bildirdi.
  • Edirne'de ise bazı ilçelerde kar yağışı arttığı için yüz yüze eğitim bir gün süre ile ertelendi. Ancak alınan karara henüz Lalapaşa ve Meriç ilçeleri dahil edilmedi, akşam saatlerindeki gidişat durumu belirleyecek.
  • Sakarya ve Tekirdağ da artan kar yağışı nedeniyle yarın yüz yüze eğitim verilmeyeceğini duyurdu.
  • Tekirdağ yüz yüze eğitime iki gün ara verildiğini açıklarken, Kastamonu da yarın için eğitime ara verdi. Açıklamada ise tüm sınıflar için uzaktan eğitime devam edileceği bilgisi yer aldı.
  • Düzce Valiliğinin duyurduğuna göre de yarın ve sonraki gün dahil yüz yüze eğitime iki gün süre ile ara verildi. Sadece okullar değil rehabilitasyon merkezleri, kreş ve gündüz bakımevleri, yaygın eğitim kursları ve tüm resmi ile özel kurslar da Düzce'de iki gün ara verecek. Bu nedenle Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanlar ise iki günlük idari izinli sayılacağı açıklandı.
  • Kocaeli de hem hamile ve engelli personelin iki güz idari izinli sayılacağını açıklarken, yüz yüze eğitime iki gün geç başlanacağını duyurdu.