• BIST 91.387
  • Altın 213,332
  • Dolar 5,3390
  • Euro 6,0627
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 6 °C

Önder’den Referandum Açıklaması

Önder’den Referandum Açıklaması
İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Muş Şube Başkanı Erkan Asya, "Yönetim kaoslarına, darbelere, olağanüstülüklere, vesayetlere "hayır', milli iradeye,...

İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Muş Şube Başkanı Erkan Asya, "Yönetim kaoslarına, darbelere, olağanüstülüklere, vesayetlere "hayır', milli iradeye, özgürlüklere, halk egemenliğine ve siyasi istikrara "evet" diyoruz" dedi.

ÖNDER Muş Şube Başkanı Erkan Asya, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Türkiye'de çift başlı yönetim şekli ve vatandaşına güvenmeme üzerine kurulu sistemlerden dolayı yıllardır halkın sesi ve milletin iradesinin devlet yönetimine tam yansıyamadığını savunan Asya, işgalci vesayet odakları ve darbeci zihinlerden dolayı devlet ile millet arasındaki bu kopukluğun zaman zaman ciddi boyutlara ulaştığını dile getirdi. Erkan Asya, "Köklü ve güçlü bir geçmişe sahip milletimiz, vesayet odakları, derin yapılar ve işgalci zihinlerle elinden geldiğince mücadele ederek bugünlere gelmiştir" dedi.

16 Nisan 2017 tarihinin bu bağlamda yeni bir dönemin başlangıcı olması gerektiğini vurgulayan Asya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"15 Temmuz'da "İşgalci ve terörist darbe girişimine hayır" diyerek dünyanın mazlum, mağdur, sömürülen ve geri bırakılmış halklarına nasıl örnek olduysak; 16 Nisan referandumunda da, "Sistemimizi bir başka güç veya darbeciler değil, millet olarak ancak biz değiştiririz" diyerek özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı pekiştirerek insanlık krizi yaşayan dünyaya umut olmalıyız. Çözümü Batı'da, taklitçi anlayışlarda, küresel emperyalist güç odaklarında ve taşeronlarında değil, kendimizde aramalıyız. Bu vatan bizimdir, karar da bizim olmalıdır. 16 Nisan "millet olarak varız" deme günüdür."

Siyasi istikrara evet diyeceklerini kaydeden Asya, "ÖNDER'in 60 yıllık tarihi, eğitim meselelerinde ve milletimizi, geleceğimizi ilgilendiren meselelerde sözünü söyleme ve sorumluluğunu kuşanma tarihidir. Millete tepeden bakanlar, darbeciler, halk egemenliğine karşı vesayet oluşturanlar ne zaman yönetime el koymuşlarsa ilk işlerinden biri olarak eğitime, okullara, öğrencilere, müfredata müdahale etmek olmuş ve eğitim sistemimiz hem biçimsel hem de içerik olarak ruhundan uzaklaştırılmıştır. İşte bundan dolayı, eğitim camiası ve 500'ü aşkın imam hatip mezun derneği olarak; yönetim kaoslarına, darbelere, olağanüstülüklere, vesayetlere "hayır', milli iradeye, özgürlüklere, halk egemenliğine, siyasi istikrara "evet" diyoruz. 16 Nisan'da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumunun; güçlü, özgür, gelişmiş, tam bağımsız Türkiye için ve emperyalistlerin sömürüsünden kurtulmuş bir dünya için yeni bir sisteme ve anlayışa vesile olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim