Organ Bağış/akılcı İlaç Kullanımı Elçileri Projesi

Organ Bağış/akılcı İlaç Kullanımı Elçileri Projesi

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü resmi ve özel liselerdeki görevli Biyoloji ve Sağlık Bilgisi dersleri öğretmenlerine yönelik organ bağışı ile ilgili...

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü resmi ve özel liselerdeki görevli Biyoloji ve Sağlık Bilgisi dersleri öğretmenlerine yönelik organ bağışı ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, ülke genelinde yaklaşık 200 bin hastanın organ yetmezliği nedeniyle organ nakli beklediğini anlattı. Hastaların yaşam kalitesini artıran ve diğer tedavilere göre daha ekonomik olan organ nakli, organ yetmezliklerinde bilinen en iyi tedavi şekli olduğunu belirten Dr. Mumcu, "Hastaların klinik ihtiyaçlarına uygun ilaçları, kişisel gereksinimlerini karşılayan dozlarda, yeterli süre boyunca, kendilerine ve topluma en az maliyet ile kullanmaları olarak tanımlanan Akılcı İlaç Kullanımı ve Organ Bağışı konularında bilgi eksikliğinin giderilmesi ve farkındalığın artırılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü olarak resmi ve özel liselerde görev yapan biyoloji ve sağlık bilgisi dersleri öğretmenlerinden gönüllü olanlar ile bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Daha sonra Organ Bağış/Akılcı İlaç Kullanımın Elçileri vasıtasıyla gerek öğrencilerin, gerekse diğer öğretmen ve öğrenci velilerinin Organ Bağışı ve Akılcı İlaç Kullanım konularında bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır" diye belirtti.

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.