ORGANİZASYONLARIN ASIL BAŞARISI

ORGANİZASYONLARIN ASIL BAŞARISI

Kişilerin sosyal aktiviteleri arasında en çok tiyatro yer alır.

Tiyatro genel itibariyle kişileri günlük olayları yansıtan şekilde ya da tamamıyla ders veren hikayeleri kapsar. Her organizasyonda olduğu gibi tiyatro salonlarında da birçok organizasyon ve onu tamamlayan sistemler yer alır. Gerek oyuncuların kostümleri, gerek ortamın kişiye verdiği rahatlıktır. Bunları tamamlayan bir başka önemli unsurda kişilere hitap eden ses ve ışık sistemleridir.

Behringer firmasının bu konuda ki çalışmaları oldukça başarılıdır.

 

Ses sistemleri ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sayesinde tiyatro salonundaki en baştaki kişinin duyduğu ses ile salonun en sonundaki duyduğu ses aynıdır. Bu sistemleri kullanan organizasyon şirketleri oldukça memnun kalırlar. Sesin sadeliği sayesinde kulak tırmalamayan, kişiyi memnun eden bir ses ortaya çıkar.

Tiyatrodaki oyuna bağlı olarak oyuncuların gerekli yerlerde ses tonunu yükseltmesi ya da alçaltması tamamıyla seyirciye net bir şekilde gider. Işık sistemlerinin aslında en yoğun kullanıldığı yer tiyatrolardır. Genelde tiyatrolar kişiyi adapte etmesi açısından karanlık bir ortamda izlendiği için ses cihazlarının en rahat kullanıldığı yerdir. 

Işık sistemlerinde oyununun gidişatına göre azalan ya da çoğalan ışıklar sayesinde rahatça kullanılır. Dikkat çekilmesi gereken noktaya yoğunlaşan takip ışıkları kişinin daha ilgisini çeker ve oyuna daha rahat adapte olur. Tüm organizasyonların bütünü olan bu sistemler sayesinde daha kaliteli işler ortaya çıkarak teknoloji sayesinde birçok başarıya imza atılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.