Orhan Pamuk gelen son haberle herkesi üzdü! Nobel Ödüllü yazardan kötü haber

Nobel ödüllü 69 yaşındaki yazar Orhan Pamuk psikolojik anlamda zor günlerden geçtiğini belirtti. Magazin ekiplerine yakalanan Orhan Pamuk şaşırtan açıklamalar yaptı. Orhan Pamuk'un psikolojisi neden bozuldu?

Orhan Pamuk gelen son haberle herkesi üzdü! Nobel Ödüllü yazardan kötü haber
Yayınlanma Tarihi : 24 Haziran 2021 09:00

Orhan Pamuk objektiflere takılınca konuşmak istemedi. Dünyaca ünlü yazar Cihangir'de magazincilere yakalanınca konuşmayı reddetti.

Veba Gecelerini yayınladı

Son olarak 2020 senesinde Turuncu kitabını yayınlayan Orhan Pamuk, aradan çok zaman geçemeden yeni kitabını yayınladı. Mart ayında "Veba Geceleri" adı ile yayınlanan kitabında 1900'lü yıllarda Rodos, Kıbrıs ve Girit'in civarında bulunan hayali bir adada geçen salgını anlatıyor. Osmanlı vilayeti olan Minger adasında uzun senelerdir etkili olan ve Hindistan ve Çin’den gelen üçüncü veba salgınında Müslüman ve Ortodoks evlerin yanında ailelerini kaybeden çocuk çeteleri konu alınıyor. Veba salgınını konu aldığı eserini yayınlayan Pamuk, Cihangir'de görüntülendi.

Psikolojik zorluklarla boğuşuyor

69 yaşındaki alışverişten dönerken söyleşi istekleri karşısında cevapsız kaldı. Sevilen yazar, gazeteciler kendisine mikrofon uzattığında konuşmak istemediğini belirtti. Kötü bir psikolojik dönemden geçtiğini dile getiren Orhan Pamuk, "olayı magazinleştiriyorsunuz" diyerek soruları reddetti. 

Karolin Fişekçi'den şok eden açıklamalar

Seneler öncesinde Orhan pamuk ile aşk yaşadığı iddiaları gündeme bomba gibi düşen Karolin Fişekçi, Nobel ödüllü Orhan Pamuk hakkında çok dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hintli yazar Kiran Desai ile aşk yaşadığı dönemlerde Orhan Pamuk'un kendisiyle de görüştüğünü öne süren Fişekçi, hayrete düşürdü. Pamuk'la bir serginin açılışında tanışarak atölyesinde yakınlaştıklarını belirten ressam, Kiran Desai ile Pamuk aşkı ile hayrete düşüren ayrıntılar öne sürdü. Fişekçi, Cihangir'deki atölyesi bulunan binasının dördüncü katında kendisi ile keyif yapıp yedinci kattaki atölyesinde ise Hintli yazar Kiran Desai ile kaldığını öne sürerek Pamuk'un resmi davetlere de Desai ile katıldığını söyledi. 

Orhan Pamuk ise Karolin Fişekçi ile aşk yaşadığı iddialarını şiddetle reddetmişti. 2011 senesinde de Almanya'da Pamuk'un beş yaşında bir oğlu olduğu söylentileri yayılmıştı. Fişekçi, bu iddiaları da Kiran Desai'nin yaydığını öne sürdü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.