Oscar adayları açıklandı

Oscar adayları açıklandı

Oscar Ödülleri olarak da bilinen film dalında verilen en büyük ödül olan 88. Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı.

Bu yıl 88’incisi verilecek olan Oscar Ödülleri’nde en iyi film adayları olarak The Big Short (Büyük Açık), Bridge of Spies (Casuslar Köprüsü), Brooklyn, Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar), The Martian (Marslı), The Revenant (Diriliş), Room (Gizli Dünya) ve Spotlight gösterildi.


En iyi erkek oyuncu Oscar’ı adaylarına Trumbo filmindeki rolüyle Bryan Cranston, Marslı filmindeki rolüyle Matt Damon, Diriliş filmindeki rolüyle Leonardo DiCaprio, Steve Jobs filmindeki rolüyle Michael Fassbender ve Danimarkalı Kız filmindeki rolüyle Eddie Redmayne gösterildi.


En iyi kadın oyuncu Oscar’ı adayları arasında ise Carol filmindeki rolüyle Cate Blanchett, Room filmindeki rolüyle Brie Larson, Joy filmindeki rolüyle Jennifer Lawrence, 45 Years filmindeki rolüyle Charlotte Rampling ve Brooklyn filmindeki rolüyle Saoirse Ronan bulunuyor.


En iyi yönetmen Oscar’ı ödülüne ise Büyük Açık filmiyle Adam McKay, Çılgın Max: Öfkeli Yollar filmiyle George Miller, Diriliş filmiyle Alejandro González Iñárritu, Room filmiyle Lenny Abrahamson ve Spotlight filmiyle Tom McCarthy aday gösterildi.


ADAYLARA ‘DİRİLİŞ’ DAMGASI
Başrolünde Leonardo Di Caprio’nun oynadığı ve Alejandro González Iñárritu’nun yönetmenliğini yaptığı Diriliş filmi en iyi film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi yönetmen dahil olmak üzere 12 dalda Oscar’a aday gösterildi. Çılgın Max: Öfkeli Yollar filmi 10 dalda Oscar’a a
day gösterilerek Diriliş’i takip etti. Marslı, Spotlight, Casuslar Köprüsü, Room ve Büyük Açık filmleri ise 7 dalda Oscar’a adaya gösterildi.
Oscar Ödülleri 28 Şubat Pazar günü Hollywood’daki törenle sahiplerini bulacak. 

Kaynak:Haber Kaynağı