Ezgi Mola, Altın Kelebek ödül töreninde yaptığı konuşmayla buz kestirdi! TBMM'ye çağrı yaptı

Cesur çıkışıyla gündemden düşmeyen Ezgi Mola bu kez Altın Kelebek ödül töreninde yaptığı konuşmayla gündem oldu. İran'daki ahlak polisi birimin kaldırılmasından da söz eden Mola, TBMM'ye yaptığı çağrıyla Ankara gündemini de salladı. Büyük destek yağdı

Ezgi Mola, Altın Kelebek ödül töreninde yaptığı konuşmayla buz kestirdi! TBMM'ye çağrı yaptı
Yayınlanma Tarihi : 05 Aralık 2022 02:30

Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Ezgi Mola, sahnede kadın cinayetleri için tüm milletvekillerine seslendi. Ezgi Mola'nın açıklaması sosyal medyada da binlerce vatandaş tarafından paylaşıldı.

İRAN'I DA HATIRLATTI!

Cesur çıkışlarıyla bilinen Ezgi Mola ayrıca konuşmasında İran'ı da hatırlattı. Ezgi Mola, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından kadınların başlattığı protestoların sonrasında, dün alınan kararla ahlâk polisinin kaldırıldığını öğrenmekten tüm kadınlar adına mutlu olduğunu belirterek TBMM'ye de çağrı yaptı. Ezgi Mola söz konusu çağrısında  Türkiye’de de kadın cinayetleri konusunda, bu tür güzel gelişmeler beklediğini ifade etti. 

AKŞENER'DEN  DESTEK AÇIKLAMASI!

meral-aksener-ezgi-mola-1024x683.jpg

Ezgi Mola'nın çağrısına İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Meral Akşener şunları söyledi.

“Değerli Ezgi Mola’nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!”