Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a ağır sözler! Ulan sana mı kaldı?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı son yazısında Hürriyet genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan'ı hedef aldı! Gülşen ve Tarkan'ın 'siyaset üstü sanatçılar olmaları gerektiğini' söyleyen Ahmet Hakan'a seslenen Altaylı ''Ulan sana mı kaldı?'' diye çıkıştı.

Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a ağır sözler! Ulan sana mı kaldı?
Yayınlanma Tarihi : 29 Aralık 2022 15:56

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Gülşen ve Tarkan için "Ben Tarkan’ın da Gülşen’in de siyaset üstü sanatçılar olarak kalmasını arzu ediyorum" diyen Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a tepki gösterdi. 

Hakan'ın iktidara yakınlıklarıyla bilinen isimlere hiç ses çıkarmadığını belirten Altaylı, şunları söyledi: 

"Artık herkese emir vermek, ne yiyip içeceğine kaç kez seks yapacağına kadar karışmak moda ya, bu hadsiz de kendince böyle bir karar almış. 'Bu ikisi siyaset üstü kalsın.' Baş üstüne.  Ulan, sana mı kaldı kimin ne tavır alacağına karar vermek.  Hadi de ki, adam sanatla siyaset karışsın istemiyor, sanatçıları koruyor. Siyaset üstü kalması gerekenler sadece onlar mı!

İbrahim Tatlıses, Yavuz Bingöl, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay'dan niye böyle bir talebin yok o zaman? Bunlar siyaset altı kalabilirler mi! Mesele hangi siyasetin altında kalındığı mı! Senin kaldığın altta kalmak caiz mi?"

GÜLŞEN'İ HEDEF ALMIŞTI: UYARIYORUM

Hakan, gitaristiyle "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" diye şakalaştığı için tutuklanan ve ev hapsi şartıyla serbest bırakılan Gülşen'i geçtiğimiz günlerde konserleri için şöyle 'uyarmıştı':