Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, THY uçağına alınmadı

THY'nin uçak kapasitesinin yüzde 10 fazlasına bilet satışı yapması uygulamasından dolayı uçağa binemeyen gazeteci Ersoy, uçuş saatinden 45 dakika erken gelmesine rağmen check-in yapamadığını ve uçağa binemediğini belirterek isyan etti.

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, THY uçağına alınmadı
Yayınlanma Tarihi : 29 Temmuz 2023 12:23

t24.com.tr haber sitesindeki habere göre THY'nin uçak kapasitesinin yüzde 10 fazlasına bilet satışı yapması uygulamasından dolayı uçağa alınmayan Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, "THY fazla bilet satıyorsa, bu sorunu başka türlü çözebilmeli. Sonraki uçağa bindirebilmeli. Şu anki uçağa binemediğim gibi bir sonraki uçağa da binemediğimi söylediler, beni uzun süre oyaladılar ve sonra geç kaldığımı söylediler" dedi.  

Paylaştığı video ile yaşadıklarını anlatan Ersoy, şunları kaydetti:

"THY bu aralar sürekli fazla bilet satışı yapıyor. Tamam, gayet tabii bir durum. Ben havaalanına mesela 45 dakika kala geldim. Check in yapmama hiçbir şekilde izin verilmedi sistem üzerinden, kontrole geldiğimde de uçak dolu olduğu için beni almadılar. 

Almadıkları gibi ‘Çözüm ne’ diye sorduğumda da ‘Check in yapmadığınız için (uçağa alamıyoruz)’ dediler. Bana ‘Bir sonraki uçağa tekrar bilet almanız gerekiyor’ dediler.

Yani ben bilet satın alıp zamanında gelmeme rağmen uçağa binemiyorum. ‘Bir sonraki uçağa binebilir miyim’ diye sorduğumda da ‘Hayır, sizi bir sonraki uçağa da alamıyoruz; tekrar bilet almanız gerekiyor’ dediler. İnanılmaz bir sorumsuzluk bu arada." 

Ersoy, devamında da THY’yi Twitter’dan etiketleyerek, “İstanbul’a dönmek durumunda olduğum için, ‘Fazla bilet sattıkları uçağa binemediğimden’ bir sonraki uçuşa fark ödeyerek yeniden bilet aldım. Türk Hava Yolları uygulamanız artık bu şekildeyse bilmek isteriz. Değilse, yaşadığımız durum nedir?” dedi.