Murat Kekilli'den tekbir eleştirilerine ateş püskürdü! Kansızlar diyerek çıkıştı

Şarkıcı Murat Kekilli, iki büyük depremin ardından enkaz altında kalan kişilerin günler sonra kurtarılma anında 'Allahuekber' diye atılan tekbiri eleştiren kişileri "'Oley' mi' deseydiler?" diyerek sert sözlerle eleştirdi. Kansızlar dedi ve ekledi..

Murat Kekilli'den tekbir eleştirilerine ateş püskürdü! Kansızlar diyerek çıkıştı
Yayınlanma Tarihi : 16 Şubat 2023 22:02

Şarkıcı Murat Kekilli, enkaz altında kalan kişilerin günler sonra kurtarılma anında 'Allahuekber' diye atılan nidaları eleştiren kişileri yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.


'Yoksa Fransızcada 'Mon Dieu' diye tabir edilen 'Aman tanrım!' mı demeli?'


Sabah'a konuşan Kekilli, "Biz, Müslüman bir toplumuz. Günler sonra enkaz altından çıkan ve onu kurtaran kişi adeta bir mucizeyle karşılaşıyor. Ve bu mucize üzerine inancımız gereği doğal olarak şükrünü 'Allahuekber' diyerek dile getiriyor. Bu gayet normal. Enkaz altından kurtulan veya o ana şahit olan kişiler 'Oley mi?' demesi gerekiyor? Yoksa Fransızcada 'Mon Dieu' diye tabir edilen 'Aman tanrım!' mı demeli? Anlamış değilim. Eleştirileri duyunca resmen küçük dilimi yuttum" dedi.


Murat Kekilli, önceki gün resmi Twitter hesabından, "Orduya peygamber ocağı denilen bir coğrafyada yaşıyoruz. Savaşlara en ön safta giderken 'Allahuekber' diyerek gidiyoruz. Siz neyin mücadelesini veriyorsunuz, kimin nurunu söndürmeye çalışıyorsunuz kansızlar?" dedi.