Özgür Demirtaş, Buket Aydın'ın eleştirisine verdiği cevapla gündem oldu! Aydın'dan yanıt gecikmedi...

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Buket Aydın'ın 'Hiç Çeşme'ye gitmemiş herhalde' yorumuna verdiği cevapla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Aydın, Twitter'dan yaptığı açıklamaya herkesi şaşırttı.

Özgür Demirtaş, Buket Aydın'ın eleştirisine verdiği cevapla gündem oldu! Aydın'dan yanıt gecikmedi...
Yayınlanma Tarihi : 07 Ağustos 2023 23:32

Geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın Yunan adalarından yaptığı tatil paylaşımlarını hedef alan Buket Aydın, aldığı cevap karşısında şaşkına döndü. Aydın, Twitter hesabından herkesi şaşırtan bir açıklamaya imza attı.

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş,  Buket Aydın’ın kendisine yaptığı göndermeye sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Aydın, Demirtaş’ın Yunanistan adalarından yaptığı tatil paylaşımlarını alıntılayarak “Hiç Çeşme’ye gitmemiş herhalde…” notuyla paylaştı.

DEMİRTAŞ’TAN AYDIN’A YANIT

Özgür Demirtaş ise daha önce Aydın’ın gündeme geldiği “patronunun kredi kartını kullandığı” iddiasına gönderme yaparak, “Kredi kartım bana ait” yanıtını verdi.

BUKET AYDIN’DAN YANIT

Demirtaş’ın ‘Kredi kartım bana ait’ yanıtının ardından Aydın, şu ifadeleri kullandı:

“Şu üsluba yanıtımdır. Okan Bayülgen’in programında bahsettiğin kart veriyorlar konusu; benimle alakalı bir konu değildir. Senelerdir medya patronlarına yalakalık yapan bazı dinozor genel yayın yönetmeni ve yazar erkeklerin bu kartları kullandığından bahsetmiştim.

Konuşmamın tamamını izleyen ve biraz beyni olan herkes bunu anlar. Ayrıca kendi kartın ama paraları nerelere yaltaklanarak kazanıyorsun o belirsiz… Zira bu kadar milliyetçiliğin gündem olduğu dönemde sanki Türkiye’de hiç bir şey yokmuş gibi Yunanistan seviciliği yapman neye hizmet ettiğinin bir kanıtı. Ayrıca senin tarafında bir kadına böyle bir üslupla konuşulsa kadına şiddet diye kendini parçalayacak olan sen yine hem kaliteni hem de kapasiteni belli ettin. Yalakalarınla sanal dünyada mutluluklar”

Derleme: ulusalpost.com - Erdoğan Kan