Sabahat Akkiraz'ın acı günü.. Depremde ablasını kaybetti

Sabahat Akkiraz, depremde 'ablam' olarak tanımladığı yakın dostunu kaybetmenin acısını yaşıyor. Ünlü sanatçı Akkiraz, üzüntüsünü “Yüreğim paramparça. Işıklarda uyu abla” sözleriyle ifade etti.

Sabahat Akkiraz'ın acı günü.. Depremde ablasını kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 16 Şubat 2023 15:38

Türk halk müziği sanatçısı ve eski milletvekili Sabahat Akkiraz depremde 'ablam' olarak tanımladığı yakın dostu Nurhayat Hanım’ı kaybetti. Akkiraz, üzüntüsünü “Depremde göçük altında kalan her can benim canımdır. 10 şehirde de ekmek, su paylaştığımız, muhabbette oturduğumuz binlerce canımızı kaybettik. Nurhayat ablamı Kahramanmaraş’ta kaybettik. Çok üzgünüm. Yüreğim paramparça. Işıklarda uyu abla. Tüm canlarımızın devri daim olsun. Yaralılarımız bir an önce sağlığına kavuşsun” cümleleriyle dile getirdi.

kmmamyauohv4qoe5uqlw.jpg

CAN KAYBI NE OLDU?

Gelen bilgilere göre; Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası can kaybı sayısı resmi verilere göre 36 bin 187'ye yükseldi.

Enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürüyor.

KAYIPLAR ERZİNCAN DEPREMİNİ DE GEÇTİ

27 Aralık 1939 Erzincan depremi, cumhuriyet tarihinde kaydedilen en büyük deprem olarak kayıtlara geçmiş ve büyük kayıplara yol açmıştı. Merkez üssü Erzincan Ovası olan sarsıntı, 50 saniye süreyle, yerin 20 km derinliğinde, 7.9 büyüklüğünde gerçekleşmişti. 116 bin 720 binanın yıkıldığı deprem sonucunda resmi verilere göre 32 bin 968 kişi hayatını kaybetmiş, 100 binden fazlada kişi yaralanmıştı. Deprem Sivas ve ilçelerinde de hissedilmişti.