Yılmaz Özdil'in FOX TV'deki sözleri İsmail Küçükkaya'nın ağzını açık bıraktı

Beklenmedik bir şey oldu Yılmaz Özdil, FOX TV ekranlarında İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu

Yılmaz Özdil'in FOX TV'deki sözleri İsmail Küçükkaya'nın ağzını açık bıraktı
Yayınlanma Tarihi : 07 Nisan 2022 17:24

Genelde son dönemde TELE1 ve Bizim TV gibi kanallara konuk olan Yılmaz Özdil bir ilki gerçekleştirdi FOX TV ekranlarına konuk oldu.

Sabah saatlerinde İsmail Küçükkaya FOX TV ekranında sabah haberlerini sunuyor. Günün önemli meselelerini masaya yatıran İsmail Küçükkaya zaman zaman da ünlü isimleri konuk alıyor.

YILMAZ ÖZDİL AÇIKLAMALARIYLA ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Bugünkü konuğu ise Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil oldu. Yılmaz Özdil programdaki yaptığı açıklamalarla İsmail Küçükkaya'yı şaşkına çevirdi. Yaptığı yorumlar gün boyu sosyal medyada da gündem olmayı başardı.

TARIMLA İLGİLİ FLAŞ DEĞERLENDİRMELER

. Yılmaz Özdil, “Dünyanın en çok buğday eden ülkesi olarak, tarımsal gıda ihtiyacının yüzde 35’ini karşıladığımız Rusya’dan ithalat yapıyoruz. Bu 100 yıl sonra silahsız işgal olarak devam ettiğinin de bir göstergesi” dedi.

YENİ KİTABI HAKKINDA DA KONUŞTU

Yeni çıkan kitabı Anka Kuşu’yla ilgili konuşan Özdil, “Rusya burada hepimiz için hazin bir örnek. 1934 yılı itibariyle Rusya’nın tarımsal gıda ihtiyacının yüzde 35’ini tek başına Türkiye karşılıyor. Biz fabrikalar yapıyoruz mesela Sümerbank, Cam Fabrikası, Uçak Fabrikası’nı Ruslara kurdurtuyoruz. Ödemeyi tek kuruş para harcamadan narenciye, portakal, mandalina, üzüm ve inciriyle ödüyoruz. Bugün dünyanın en çok buğday ithal eden ülkesi haline gelmişiz. Ve bir zamanlar yüzde 35’ini karşıladığımız ülkeden ithal eden hale gelmişiz. Bu 100 yıl önceki silahlı işgalin 100 yıl sonra silahsız işgal olarak devam ettiğinin de bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

TARIMSAL ÜRETİMİ ARTIRMANIN FORMÜLÜNÜ DE VERDİ

 Özdil ayrıca, “Sen tarımsal üretimi artırmak istiyorsan, çiftçinin imkanlarını geliştireceksin. Yani çiftçi, köylü milletin efendisiyse. Onun gerçekten efendi gibi yaşanmasının sağlanması lazım. Dünyayı yeniden keşfetmenin alemi yok. Sen bugün mazotu yapmışsın 23 lira, üret üretebildiğin kadar diyorsun. Teknik olarak mümkün değil” dedi.

Kaynak: HABER3