Sarıgül - İnce ve Demirtaş'a Oy verir miydiniz diye sordular... Cevaplardaki oranlar şaşırttı

Sarıgül - İnce ve Demirtaş'a Oy verir miydiniz diye sordular... Cevaplardaki oranlar şaşırttı

Erken seçim ihtimalinin gündemde olmasıyla birlikte parti kuracağını açıklayan isimler de gündeme oturdu. En son Mustafa Sarıgül bir parti kuracağını duyurmuştu. Araştırma şirketi ise bir anket düzenledi. İşte detaylar...

Erken seçim söylentileri yayılmaya devam ederken parti kuracağını açıklayan isimler de çoğaldı. Muharrem İnce'den sonra Mustafa Sarıgül de parti kuracağını açıklamıştı. ORC Araştırma konuyla ilgili bir anket düzenledi. 

Sekiz ve dokuz aralıkta 2900 katılımcıya bazı isimlerin parti kurması durumunda oy verip vermeyecekleri soruldu.

CHP'lilerin oyu İnce'ye

Araştırmacıların "Muharrem İnce parti kursa oyunuzu ona verir misiniz?" sorusu yöneltildiğinde katılımcılar %3.5 oranında evet cevabını verdi. Çoğunlukla CHP'ye oy vermiş olanlardan onay alan İnce'ye %0,6 oranında İYİ Partililerden onay geldi. 

Katılımcılara aynı sorunun Mustafa Sarıgül versiyonu yöneltildi. İnce'den daha az oy toplayan Mustafa Sarıgül'ün oranı ise yüzde 1,1. Sarıgül'e de en fazla oy CHP seçmeninden geldi.

En yüksek oran Demirtaş'ta

Herhangi bir parti kurma eğilimi olmayan Selahattin Demirtaş'a ise %7,2 oranında oy çıktı. Demirtaş'a en fazla oy HDP ve CHP seçmeninden geldi.

İlgili Haberler