• BIST 87.089
  • Altın 247,926
  • Dolar 6,0479
  • Euro 6,7484
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 26 °C

Oyak Renault Bursa’nın Köylerine Meyve Fidanı Dağıttı

Oyak Renault Bursa’nın Köylerine Meyve Fidanı Dağıttı
Şirket yeni Megane Sedan’ın Bursa’daki üretimini kutlamak amacıyla Bursa’nın köylerine 2 bin 400 mevye fidanı dağıttı

İSTANBUL (AA) - Oyak Renault, yeni Megane Sedan’ın Bursa’daki üretimini kutlamak amacıyla Bursa’nın köylerine 2 bin 400 mevye fidanı dağıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, karbon ayak izini düşürme taahhüdünde bulunan ilk küresel otomobil üreticisi olan Renault’nun Türkiye’deki üretim merkezi Oyak Renault, çevre duyarlılığını artırmak ve kırsal bölgelerin kalkınmasına destek olmak amacıyla, 2006’dan bu yana her yıl düzenlediği “Proje Bahçeleri” etkinliği kapsamında, Bursa’nın 73 köyüne toplam 23 bin 445 meyve fidanı dağıttı.

Bu yılki “Proje Bahçeleri” etkinliği, Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez’in ve Bursa çevresindeki 9 köyün muhtarının, dağ köylerinin dayanışma ve yardımlaşma derneği öğrencilerinin ve Bursa Kent Konseyi Çevre Gönüllülerinin de katılımıyla Oyak Renault Bursa Fabrikasında gerçekleştirildi.

Etkinlikte, 2 bin 400 meyve fidanı köylülere teslim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Oyak Renault Genel Müdürü Başeğmez, şunları kaydetti:

"Bursa çevresindeki köylerimizin ekonomik kalkınmasına çevreci bir projeyle katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projemizin temel amacı, yeni nesillere daha yeşil ve refah seviyesi daha yüksek bir Bursa bırakmak. Oyak Renault olarak, 2006 yılından bu yana, Renault’nun yeni otomobil projelerinden birini Bursa’ya getirmeyi başardığımızda, fidan dağıtımı etkinliği düzenlemeyi güzel bir gelenek haline getirdik. Çünkü biz Oyak Renault’yu, bu güzel şehre sadece ekonomik canlılık değil, sosyal sorumluluk bilinciyle, gelecek nesillere kalacak değerler ve eserler de katan bir kuruluş, büyük bir aile olarak görüyoruz.

Birkaç ay önce bu fabrikada üretmeye ve tüm dünyaya ihraç etmeye başladığımız yeni Megane Sedan’ımız, hem ülke ekonomisine hem Bursa’ya çok şey katacak. Dağıttığımız 2 bin 400 meyve fidanı da gelecek nesillere miras kalacak birer ekonomik ve çevresel değer olacak."

Proje Bahçeleri etkinliğine, Bursa çevresindeki köylerden gelen çok sayıda misafirin yanı sıra Oyak Renault Otomobil Fabrikaları çalışanları ve fabrikayı gezmek için gelen aileleri de katıldı. Etkinlik kapsamında ayrıca, fabrika bahçesine de hünnap ağacı dikildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim