• BIST 93.699
  • Altın 213,460
  • Dolar 5,2873
  • Euro 6,0224
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 13 °C

Özde değil sözde barış partisi: HDP

Özde değil sözde barış partisi: HDP
Ankara'daki terör saldırısının ardından HDP'nin takındığı tavır tartışılıyor..

A HABER - HDP Eş Genel Başkanları her konuştuklarında barıştan bahsediyor. "barış" kelimesini ağızlarından hiç düşürmüyorlar.. Bu söylemleriyle oy aldılar.. Özellikle de 7 Haziran seçimleri öncesinde terör örgütü PKK'ya silah bıraktıracakları vaadinde bulundu HDP. Ancak seçimi geçene kadar sürdü bu vaat.. 

1 Kasım seçimlerinden sonra o makyajlı söylemlerin yerini gerçek almaya başladı. Her platformda terör örgütü PKK ve PYD'yi savunmaya başladı HDP Eş başkanları. Yani bir anlamda daha önce itiraf ettikleri asıllarına rücu ettiler.. 

Sırtlarını dayadıkları yeri kollama çabası içine girdi HDP Eş başkanları.. Terör örgütüyle arasına mesafe koymamakla suçlanan HDP'nin milletvekilleri ise güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlara karşı durdular hep.. PKK'lıların sıkıştığı bölgelerde boy gösterdiler. Terör operasyonlarını durdurmak için ellerinden ne geliyorsa yaptılar. 

Ankara'daki saldırının ardından ise teröre karşı bir olmak, birlik olmak için büyük bir fırsat yakalanmıştı... Ama bunu da heba etti HDP.. Meclis'te AK Parti, CHP ve MHP'nin teröre karşı ortak hazırladıkları bildiriye imza koymadı "barış" kelimesini ağzından düşürmeyenler...

HDP NİYE TERÖRE KARŞI BİLDİRİYE İMZA ATMADI?
Teröre karşı ortak bir ses olmayı hedefley
en o bildiriye imza koymayan HDP'nin skandalı bununla da sınırlı kalmadı. 28 kişiyi katleden, canlı bomba eylemiyle 28 ocağa ateş düşüren katil için kurulan taziye çadırına gittiler.. Van milletvekili Tuba Hezer terörist için HDP'li Van Belediyesi tarafından kurulan çadırda boy gösterdi. Vicdanları kanattı bu tavrıyla Hezer.. HDP ile sürekli iş birliği halindeki CHP'nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bile tepkisini çekti.. Çukur kazanlara "arkadaşlar" diyerek şaşkınlığa neden olan Kılıçdaroğlu bile sert konuştu konuyla ilgili.. Adeta derin bir uykudan uyanmış gibi... 

Kılıçdaroğlu, "Teröre karşı tüm siyasi partilerin açık ve net tutum takınması lazım. Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve vatana ihanettir. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz" dedi.

HDP İÇİNDE 'TERÖR' ÇATLAĞI
Terörist çadırına taziyeye gidilmesi HDP içinde bile savunulamıyor artık.. HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan bile partisinin tutumunu eleştirdi.. 

Altan Tan, "Bana göre de bu tip olaylar karşısında net bir tavır sergilemek gerekir. Bu tip eylemler terör eylemleridir. Bunların kınanması lazım. Bu tip eylemleri kutsayan, doğru bulan buna prim veren kutsayan doğrudan ya da dolaysız eylemler de yanlıştır. Daha ne diyeyim" dedi.

Peki sürekli barıştan bahseden HDP'liler teröristin taziye çadırında hangi amaca hizmet için hazır bulunuyor?
Bir dönem "Türkiye partisiyiz" diye yola çıkan, ağzından barış sözcüğünü düşürmeyenlerin hedefi ne? Neden Türkiye'yi Suriye ve Irak haline dönüştürmek isteyenlerin değirmenine su taşıyorlar? HDP'nin bu sorulara cevap vermesi bekleniyor?

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim