Paris Gezilecek Yerler Rehberi - Paris'te Görmeniz Gereken 3 Yer

Paris Gezilecek Yerler Rehberi - Paris'te Görmeniz Gereken 3 Yer

Avrupa'nın romantik şehri Paris'i gezdik geldik. Pastanelerde kaybolduk. Kahvesiz gün geçiremez olduk. Çünkü enfes marmelatları ve kruvasanları sade gitmezdi. Derken tabi ki de eşsiz yerlerini atlamadık. Gelin hep birlikte o muhteşem yerlere göz atalım.

Avrupa'nın romantik şehri Paris'i gezdik geldik. Paris’e yolunuz düşerse muhakkak gitmeniz gereken yerleri sizler için listeledik. O halde buyurun seyahatimize…

Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali, Fransa’nın en önemli dini yapılarının başında gelir. Yolu Paris’e düşen her insanın burayı gezmesi gerektiği görüşündeyiz. Bu katedral, Romalılar ve Keltler tarafından kutsal sayılır. Sen Nehri’nde inşa edilmiştir. İnşa edilme tarihi ise 1163 ve 1334 seneleri arasıdır. Tamamen gotik bir şekilde dizayn edilmiş olduğunu görüyoruz. İkiz kulelerinin yüksekliği ise 69 metredir. Ana kapısının olduğu yerin ön kısmından geçen yolun adı ise Kilometre Sıfır olarak belirlenmiştir.

Louvre Müzesi

Yolu Paris’e düşen herkesin Louvre Müzesi’ni ziyaret ettiğini muhakkak görmüşsünüzdür. Fakat biz önermeden geçemedik yine de tabii. Bu müze sadece Paris’in değil, dünya genelinin önemli müzelerinden biri olmaktadır. I. M. Pei’nin tasarladığı Cam Piramit’in giriş kısmını da bu müze oluşturuyor. Fransız İhtilali sonrası açılan bu müzeyi herkes keyifle geziyor gerçekten. Bu bina ilk olarak Viking akınlarını engellemek amacıyla 1204 senesinde Philippe Auguste adlı kişi tarafından savunma gayesiyle inşa ettirilmiştir.

Disneyland Paris

Şehir merkezine 30 km’lik bir uzaklıkta yer alan bu eşsiz yer, 1992 senesinde 2000 hektarlık bir alan üzerine inşa edilmiştir. Tema parkı ise, Birleşik Devletler’in sınırları dışında açılmış olan ikinci tesistir. Eğlence tesisi olarak görülen Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olacak şekilde iki ana kısımdan oluşmaktadır.