Patates ve Biber Eğer Böyleyse Almayın Evinize bile Sokmayın Sağlığa Zararı Büyük olabilir

Patates ve Biber Eğer Böyleyse Almayın Evinize bile Sokmayın Sağlığa Zararı Büyük olabilir

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan patates ve biberle ilgili önemli bir uyarı var. Satın almadan önce neye dikkat etmelisiniz? Yapılan uyarı gerçekten dikkat çekici

Patates ve biber gibi yiyecekler en fazla tükettiğimiz yiyeceklerden kuşkusuz. Patates kızartması ve biber kızartması en sevdiğimiz ikililerden.

Patates hemen hemen her yemeğe eklenebiliyor. Biber yine aynı şekilde. Gerek salataların gerekse yemeklerin vazgeçilmezi.

Peki bu yiyecekleri satın alırken neye dikkat etmeliyiz?

Kimyasal İşlemlerden geçmiş yiyecekler tehlikeli olabilir. Günlük hayatımızda tüketmiş olduğumuz yiyeceklerin zararlı olup olmayacağını anlamak için ise basit bir yöntem var: Vereceğimiz bu bilgiler doğrultusunda sizlerde neyin yararlı neyin zararlı olabileceğini anlayabileceksiniz.

Güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmayı ihmal etmeyin. Seçerken sadece taze mi değil mi durumuna değil bunlara bakmanız gerekecek.

Takvim gazetesi geniş bir şekilde yer vermiş ancak biz Patates Ve biber konusuna değineceğiz. İşte Takvim'in yer vermiş olduğu o uyarı:

PATATES

Yemeklerde sıklıkla kullanılan patates de bu listede yerini aldı. Patatesin kimyasal işleme maruz kalıp kalmadığını anlamak için üzerinde küçük yumruların çok fazla olması ve içerisinde kararmalar meydana gelmesi, çok fazla ilaca maruz kaldığına işaret ediyor olabilir.

BİBER

Biberin de kimyasal işlemden geçip geçmediğini anlamak için önce boyutuna bakmak gerekiyor. Kimyasal işlemden geçen biberler genellikle olması gerektiğinden büyüktür. Ayrıca etli kısımları da beyaz renkli ve serttir.

Yüksek miktarda uygulanan kimyasala maruz kalan patlıcanların da şekli bozuk olur. Genelde birbirlerine yapışık şekilde yer alırlar.Aynı zamanda bu patlıcanların etli kısımları da süngerimsi bir yapıdadır ve koftur.

İlgili Haberler