Pazartesi E-Devlet sitesine girince sakın şaşırmayın resmen eklendi herkes hemen yapabilecek

Pazartesi E-Devlet sitesine girince sakın şaşırmayın resmen eklendi herkes hemen yapabilecek

Türkiye'de milyonlarca kişinin işini kolaylaştıran E-Devlet yeni bir sistemi daha ekledi. Milyonlarca vatandaş tek bir tıkla sorununa çözüm bulabilecek..

Eskiden saatlerce sıra beklediğimiz randevu almak için çile çektiğimiz bir çok şeyi E-Devlet üzerinden tek bir tıkla hallediyoruz.

PTT'den alacağımız şifre doğrultusun da bu sisteme kayıt oluyor borcumuzu aboneliklerimizi pasaport bilgilerimizi nufus bilgilerimizi her şeyimizi öğreniyoruz.

Diplomalar bile yüklendi.

Bütün bunlarla birlikte askerlik durum belgesi dahi alabiliyoruz...

Kısacası E devlet artık hayatın vazgeçilmezi olan bir site.. Bugün ise milyonlarca vatandaşı sevindiren yeni bir düzenlemenin daha yapıldığı bilgisi geldi.

Herkes hemen pazartesi E-devlet sitesine girerek bu işlemi yapabilecek. Haberle ilgili tüm detaylar ise şu şekilde oldu. Haber Anadolu Ajansı tarafından servis edildi:

ANKARA (AA) - Elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler 26 Ekim'den itibaren e-devlet üzerinden iptal ettirilebilecek.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, e-Devlet Kapısı'nda sunulan hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

e-Devlet Kapısı'ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

Bayilere gitme zorunluluğu sona erecek

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet'ten insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.

En Yeniler