Piar Araştırmadan Cumhurbaşkanlığı kehaneti : AKP'yi üzecek tahmin

Piar Araştırmadan Cumhurbaşkanlığı kehaneti : AKP'yi üzecek tahmin

Piar Araştırma'nın sahibi Kadir Atalay, AK Parti'nin böyle devam etmesi durumunda bir sonraki seçimde alacağı maksimum oyun yüzde 31.9 olacağını belirterek, "AKP’nin bugün için en zayıf adayı Erdoğan" dedi.

Piar Araştırma firmasının sahibi Kadir Atalay, AK Parti’nin vatandaşın ihtiyacına denk düşerek siyaset üretememesi halinde bir sonraki seçimde alacağı maksimum oyun yüzde 31.9 olacağını belirtti. 

Son  yaptıkları anketle çok konuşulan Piar Araştırma’nın sahibi Kadir Atalay, söz konusu araştırmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu için “Tüm toplumsal muhalefetin yanısıra, liberaller dahil Ak Parti’ye oy vermiş endişeli ve pişman seçmenlerden de oy topluyor” dedi.

ArtıGerçek'ten Rıfat Doğan'ın sorularını yanıtlayan Atalay, AK Parti’nin bugün için en zayıf adayının Erdoğan olduğunu belirterek bunun temel sebebi toplumda ürettiği karşıtlık olduğunu söyledi.

Araştırmanızda en ilginç sonuçlardan biri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması halinde mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı geçeceği yönündeki sonuç. İmamoğlu, beklenen performansı gösterebiliyor mu? En çok hangi kesimden oy alıyor?                                                                     

Ekrem İmamoğlu, tüm toplumsal muhalefetin yanısıra, liberaller dahil Ak Parti’ye oy vermiş endişeli ve pişman seçmenlerden de oy topluyor. Biz öne çıkan tek isim olduğu için İmamoğlu’nu sorduk ama bence Ak Parti’nin bugün için en zayıf adayı Erdoğan’dır. Çok yıprandı, çok karşıtlık biriktirdi.