Pirinci Pişirmeden Önce Su Dolu Bardağa koyun Böyle oluyorsa yemeyin

Pirinci Pişirmeden Önce Su Dolu Bardağa koyun Böyle oluyorsa yemeyin

Günümüzde en fazla tüketilen yiyeceklerden birisi olan pirinçle ilgili önemli uyarı var.

Pirinçte hile olur mu? Veya pirinç tehlikeli olabilir mi? Yumurtanın bayatını anlamak için su dolu bir kaba yumurta konur yumurta hafif kalır ve su yüzerine çıkarsa bayat denir ve yenmez

Pirinçle ilgilide önemli bir uyarı var.

Günümüzde en fazla tüketilen yiyeceklerden birisi olan pirinçle hem pilav yapılır hem çorba yapılır hem dolma yapılır hemde sütlaç yapılır.

Kısacası pirinç hayatımızın harika bir parçası.

Sofralarımızın vazgeçilmezi

Peki kaliteli pirinci nasıl anlarız. Şimdi vereceğimiz bu bilgi işinize yarayacak sizlerde arkadaşlarınızla mutlaka paylaşın:

Kore tımes gazetesi Çin pirincinin plastikten dolayı genel sağlığımız için son derece tehlikeli olduğunu gösteren bir çalışma yaptığını bildirdi. Ne yazık ki yapılan araştırmalar sonucunda çoğu pirincin plastik poşetlerle neredeyse denk plastik içerdiğini belirttiler.

Neyse ki artık size vereceğimiz yöntemlerle kaliteli pirinci anlayabilecek, plastik içeren pirinçler yemek zorunda kalmayacaksınız.

Suda test

Bir bardak suya bir çorba kaşığı pirinç ekleyin ve eğer dibe çökerse, kaliteli ve organik olduğu anlamına gelir.

Kalıp ile test

Bir avuç pirinç suda pişirin. Sonra pirinci plastik bir kaba koyun ve birkaç gün boyunca güneşli bir yerde bırakın. Organik ise, pirinç küflü hale gelir, ancak değilse, sahte olduğu anlamına gelir.

Bilgiler hoşunuza gittiyse pirinçle ilgili arkadaşlarınızı bilgilendirebilirsiniz..

Kaynak:Pembenar