Pop Müziğinin Güçlü Sesiydi! Sanatçı  Serpil Barlas'tan Kötü Haber Geldi

Pop Müziğinin Güçlü Sesiydi! Sanatçı Serpil Barlas'tan Kötü Haber Geldi

Seksenli yılların öne çıkan ismi Serpil Barlas'tan kötü haber geldi... Sanatçı Serpil Barlas, 1980'li yıllarda yaptığı "Oldu Olanlar" "İlk Sevgilimdi O" isimli şarkılarla üne kavuşmuş, o yıllara sesi ile damgasını vurmuştu...

Yeni bir şarkı seslendirmeye hazırlanırken Serpil Barlas'tan kötü haber geldi. Ünlü şarkıcı Beşiktaş'taki evinde geçtiğimiz akşam hayata gözlerini yumdu. Seksenli yıllarda çıkardığı şarkılarla tanınan sanatçı, 64 yaşındayken hayata veda ederek sevenlerini yasa boğdu.

Akşam yemeğinden sonra vefat ettiği öğrenildi

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Serpil Barlas hayatını kaybetti. sanatçının ölüm haberi ile sarsılan hayranları, Barlas'ın ölüm nedenini merak etti. Ünlü şarkıcı Serpil Barlas, geçtiğimiz gün saat 23.00 sırlarında hayata gözlerini yumdu. Ünlü şarkısı Serpil Barlas, akşam yemeği yedikten sonra Beşiktaş'ta bulunan evinde vefat etti. 

Kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti

Ölüm nedeni merak edilen ünlü sanatçının kalp yetmezliği olduğu öğrenildi. Akşam yemeğinden sonra kalbindeki ritim bozukluğuna bağlı olarak, kalp yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yumduğu öğrenilen sanatçı henüz altmış dört yaşındaydı. Hem sevenlerini hem de yakınlarını yasa boğan Barlas, yeni bir şarkı seslendirme hazırlığındayken hayata veda etmesi pop camiasını yasa boğdu. 

Anneannesinin bulunduğu mezarlığa defnedilecek

Ünlü şarkıcı, önümüzdeki salı günü toprağa defnedilecek. 22 Şubat Pazartesi günü cenazesi kalkacak olan şarkıcı, Feriköy Mezarlığı'nda defnedilecek. Şarkıcının defin yerinin anneannesi Macide Balkış'ın bulunduğu aile kabristanlığı olduğu öğrenildi. 

Yeni single hazırlıyordu

Serpil Barlas, 1980'li yıllarda seslendirdiği şarkıları ile tanınıyordu. Barlas, güçlü sesi ve yorumlarıyla geniş bir hayran kitlesine seslenmeyi başarmış, seksenli senelere damgasını vurmuştu. Bunun yanında ismini sosyal sorumluluk projeleriyle de duyurmuş, duyarlı bir isim olarak herkese örnek olmuştu. Amerika Birleşik Devletleri'nde senelerce yaşayan isim, müzik çalışmaları için buraya taşınmıştı. Serpil Barlas, ünlü kompozitör Uğur Dikmen ile mutlu bir evlilik sürdürüyordu. Sanatçının bu kadar başarılı olması ise aslında şaşırılacak bir durum değildi Ünlü sanatçının annesi de Türk Sanat Müziği'nin assolistlerinden Aysel İpar'dı. 

Şarkıcı Serpil Barlas, son zamanlarda yeni bir şarkının hazırlığındaydı. Nisan ayında stüdyoya girmeyi planlayan Serpil Barlas, henüz 64 yaşındayken aramızdan ayrılarak Türkiye'yi yasa boğdu...

İlgili Haberler