Poşet Çayı İçti Çöpe Atmadı Bahçeye Gömdü Öğrenince sizde yapacaksınız

Poşet Çayı İçti Çöpe Atmadı Bahçeye Gömdü Öğrenince sizde yapacaksınız

Çay En sevdiğimiz içecek. Hatta kahveden bile daha fazla tüketiyoruz. Ama bu sırrını kimse bilmiyor

Eskiden çayı demlikte demleyenlerin sayısı çok daha fazlaydı. Çayı Ayrıca Semaverde yapan bir kitlede vardı.

Günümüzde poşet çaylar çıktı demleme çayın keyfide kalmadı.

Hala kullanan elbette fazlasıyla var. Ama poşet çay kullanımı hızla artıyor.

Poşet çayın veya sallama çayın bir sırrı daha var. Sadece çay demlemede kolaylık sağlamıyor.

Çöpe olarak atılmaması da gerekiyor.

Zira Çöp olmadığı ortaya çıktı. Şimdi duyacağınız bu marifetleri sizi şaşırtabilir.

Belki arkadaşlarınızda bilmediği için onlarla paylaşabilirsiniz. Bakın sallama çayın nasıl marifetleri çıktı.

Sözü fazla uzatmadan konuya geçelim:

1. Sallama çayı soğuk suda bekletin. Eğer sık sık güneşleniyor ve yanıyorsanız, sallama çaylar artık hayatınızı kurtaracak. Siyah çaylar, vücudunuzu nemlendiren ve yenileyen tannik asit açısından zengindirler.

2. Tannik asit aynı zamanda göz altı şişliklerine de iyi gelmektedir. Sallama çay içerseniz, çayı saklayın. Küçük bir kaba koyarak buzdolabında bir veya iki gün bekletin. Gözaltınız şiştiğinde, buzdolabından çıkartıp göz çevresinde bir süre bekletin.

3. Eliniz yandığında da sallama çayları kullanabilirsiniz. Sallama çaylar el veya kolunuzdaki küçük yanıkların acısını iyileştirmede idealdir.

4. İçinde antioksidan bulunan yeşil çayların siğil çıkmasını engellediğini biliyor muydunuz? Sakladığınız yeşil çayı dolapta beklettikten sonra siğil oluşan bölgenin üzerinde 15 dakika bekletin. Sonra, yeşil çayı bir 15 dakika daha bekletmek şartıyla yenisiyle değiştirin. Birkaç gün bekleyin. Siğilin yok olduğunu göreceksiniz.

5. Her ne kadar itiraf edemesek de hepimizin ayağı mutlaka terler. Sürekli aynı ayakkabıyı giymek de bunun temel nedenlerindendir. Çözüm ise sallama çay. Ancak bu kez kullanılmamış sallama çayı ayakkabınızın içinde bekletmeniz gerekiyor. Kokuları emerek yok etmede sallama çayın üstüne yoktur.

6. Bahçenize sebze dikiyorsanız, sallama çayları çöpe atıp israf etmemelisiniz. Sallama çaylarda bulunan tannik, topraktaki zararlı maddeleri temizliyor. Bahçenize yeni bir sebze dikmeden birkaç gün önce sallama çayları toprağa gömün. Sonuca siz bile inanamayacaksınız.

7. Zor temizlenen bulaşıkların üzerine sallama çay bırakın. Daha rahat temizlendiğini göreceksiniz.

8. Banyo aynasının parlak durması çok önemlidir. Sallama çayları kullanarak aynalarınızı parlak ve temiz tutabilirsiniz. Sallama çayı normal olarak demleyin ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra kuru bir bezi sallama çaya bandırarak aynanızı rahatça temizleyin.

9. Soğan doğradınız, balık temizlediniz ya da acı bibere dokundunuz diyelim. Ellerinizin kokması kuvvetle ihtimal. Ellerinizi sallama çay ile yıkayın. Ayakkabılarda olduğu gibi, sallama çay elinizin kokusunu giderecektir.

Çayın, sağlığa yararlı olduğunu biliyordum. Ancak bu kadar işe yaradığını hiç düşünmemiştim. İpuçlarını yararlı bulduysanız, paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.

Daha fazla içerik için Kaynak : tr.newsner.com