Putin: Benzer şeyler tekrarlanırsa...

Putin: Benzer şeyler tekrarlanırsa...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus uçağının düşürülmesi sonrası Türkiye'ye yönelik tepkisi bugün de devam etti.

Türkiye'nin Rusya savaş uçağını vurmasının ardından Ankara- Moskova hattında sıcak rüzgarlar esiyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'Benzer şeyler tekrarlanırsa mutlaka tepki vereceğiz' ifadesini kullandı.
Hatırlanacağı üzere Putin dün olay sonrası "sırtımızdan bıçaklandı. 'İlişkiler açısından ciddi sonuçları olacaktır" açıklamasını yapmıştı. Bugün de Putin'den sert mesajlar gelmeye devam etti.
Sputnik'te yer alan habere göre,
Rusya lideri Putin, Rusya’nın Su-24 uçağının düşürülmesi olayına büyük ciddiyetle yaklaşacağını ve güvenliğini sağlamak için tüm önlemleri alacağını açıkladı. Rus lider sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Suriye’deki operasyonlarımızda uçuş güvenliğini sağlamak için alınan tedbirlerin yeterli olmadığını dün gördük. Savunma Bakanlığı ile konuyu sabaha kadar tartıştık. Suriye’deki askeri üssümüzde S-300 savunma sitemi yerleştirilecek. Bu adım ve alacağımız diğer önlemlerin, uçuş güvenliğimizin sağlanması için kafi olacağını umuyorum."
'TEKRARLANIRSA MUTLAKA TEPKİ VERİRİZ'

"SU-24 uçağının düşürülmesi sonrası yeni vakaların yaşanma ihtimalini göz ardı edemeyiz" diyen Putin, "Benzer şeyler tekrarlanırsa mutlaka tepki vereceğiz. Türkiye’de bulunan vatandaşlarımız da tabii ki büyük riskle karşılaşabilir. Rusya Dışişleri Bakanlığı, bu konuda uyarı yapmak zorunda" ifadesini kullandı.