• BIST 89.553
  • Altın 349,883
  • Dolar 6,7005
  • Euro 7,2349
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 21 °C

Raf sistemleri

Raf sistemleri
Ülkemizdeki büyük marketlerin gelişmesi, büyük marketlerin gelişmesi ekseninde diğer işletmelerin de kendilerini yenilemeleri nedeniyle raf sistemleri büyük önem kazanmıştır.

Güzel bir raf sistemine sahip işletme, ürünlerini daha kolay bir şekilde ortaya çıkaracağından, bir adım ön plana çıkmaktadır. Raf sistemlerinin önemi, sadece ürünleri teşhir etme noktasında karşımıza çıkmamaktadır. Belirli ürünlerin depolanması, rahat bir şekilde depodaki ürünün alınıp yerine götürülmesi gibi nedenlerle de fonksiyonel raf sistemleri çok önemli bir noktada bulunmaktadır. Böylesine önem arz eden bir konuda sanayici ve iş adamları, kesinlikle kaliteli ve kullanışlı ürünlere yönelmelidir. Kaliteli bir raf sistemi sayesinde ürünler hem daha rahat bir şekilde depolanacak, hem de ürünlerin teşhir edilmesi kolaylaşacaktır. 

 

Sektörel olarak düşündüğümüzde birçok sektörün raf çeşidi farklılıklar arz etmektedir. Bu farklılıklar, sektörün yapısına göre değişir. Gıda sektöründe gereken raf sistemiyle, makine sektöründeki raf çeşidi birbirinden faklı olacaktır. Bu da sektörler arası değişiklikler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Zaten günümüzde bütün sektörlerin kendi içinde farklılıkları bulunmaktadır. Bu nedenle raf sistemleri konusunda da değişik noktaların bulunması son derece doğaldır. Kaliteli bir raf sistemi için, kaliteli ürünlerin kullanılması gerekir. Yapım aşamasında, üretim noktasında işini ciddiye alan bir firma, son derece dayanıklı raf sistemleri oluşturacaktır. Raf sistemi dediğimizde iki tür aklımıza gelmektedir. Bu türler ağır yük rafı ve hafif yük rafı olarak söylenebilir.

 

Adlarından da anlaşılacağı üzere, ağır yük rafı, ağır ürünlerin teşhir edilmesi ve depolanması için gerekli raf sisteminin başında gelmektedir. Oldukça ağır bir yük için, hafif yük rafı kullandığınız takdirde, raflarda çökme meydana gelme şansı vardır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gerekli testlerin yapılması ve yüklere göre kullanışlı rafların belirlenmesi gerekmektedir. Bu belirlemeyi de sizin için rafları üretecek olan firmayla eş güdüm içinde çalışarak gerçekleştirmek gerekmektedir. Üretimi yapacak olan firma kaliteye önem verdiği takdirde size hangi tür ürünlerin depolanacağı, raflanacağı konusunda sorular soracak ve cevaplarını isteyecektir. Gerekli bilgileri aldıktan sonra ise sizin için özel olarak dizayn edilecek, kullanışlı bir raf sistemi oluşturacaktır.

 

Bir işletmenin hem depo anlamında, hem de müşteriyle direkt olarak temas halinde olan bölgeleri için raflar çok önemli pozisyonda bulunmaktadır. Malların bozulmadan depolanması, korunması gibi noktalarda raf sistemi azami derecede önem gösterilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Bozulan bir malın müşteriye satılması son derece zor olacaktır. Ki böylesine bir durumda müşterinin bozuk ürünlerle karşılaşması kurumsal kimlik zedelenmesi açısından iyi olmayacaktır. Siz de firmanıza, işletmenize raf sistemi oluşturmak istiyorsanız, alanında uzman ve kurumsal kimliğini oluşturmuş, işini son derece kaliteli yapan firmalarla çalışmalısınız. Bu nedenle alanında lider, uzman kadrosuyla hizmet veren http://www.goktun.com adresi sizin için son derece kullanışlı çözümler sunmaktadır.

 
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim