Rasim Öztekin'den sonra Seksenler Dizisinde bomba bir değişim yaşanacak

Rasim Öztekin'den sonra Seksenler Dizisinde bomba bir değişim yaşanacak

TRT1'in sevilen günlük dizisi Seksenler'in Fehmi karakterini oynayan Rasim Öztekin henüz 62 yaşındayken aniden aramızdan ayrıldı. Öztekin'den sonra ise dizide kimin oynayacağı ya da hikayede Fehmi'ye ne olacağı merak edildi...

TRT1 kanalında sezonlardır yayınlanan ve çok sevilen dizi Seksenler'in Fehmi'sini oynayan Rasim Öztekin'in ani vedası sonrasında dizide büyük bir değişiklik yaşanacak. Senarist Birol Güven konu ile ilgili soruları yanıtladı...

Geçtiğimiz günlerde aniden hayatını kaybeden Rasim Öztekin'den sonra Seksenler dizisinde ne olacağı da merak edilmeye başlandı. Dizinin ana karakterlerinden olan Fehmi yerine yeni bir oyuncu getirilecek mi yoksa Fehmi karakteri Öztekin'e özgü bırakılarak hikayeye farklı bir karakter mi eklenecek bilinmiyor. 

Birol Güven konuştu

Henüz 62 yaşında iken aramızdan ayrılan usta oyuncu Rasim Öztekin ile dizinin başındaki isim olan Birol Güven on senedir bir aradaydı. Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, Birol Güven'e konu ile alakalı merak edilen soruları yöneltti. Birol Güven, Öztekin'in zamansız ayrılığı sonrasında büyük bir üzüntü içinde. 

"Onlar için de çok zor bir durum"

Rasim Öztekin olmadan dizinin nasıl olacağı hakkında bilgi veren Güven, bazı değişikler olacağını ancak bu hikaye değişikliklerinin netlik kazanamadığını belirtti. Diğer yandan yaşanan durumun herkes için çok zor olduğunu açıklamalarına ekledi.

Birol Güven kim?

Darıca doğumlu senarist, yönetmen ve tv yapımcısı Birol Güven 1964 senesinde hayata gözlerini açtı. Lise bittiğinde ise Ankara'ya taşınan Güven, üniversitede ise İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi.

Kısa bir süre de olsa İngilizce öğretmenliği yapan Birol Güven, bir süre animatörlükle meşgul oldu, turizm rehberliği de yapan Güven sonrasında İstanbul' a yerleşme kararı aldı. Sultanahmet'te turistlere rehberlik yaparken iş görüşmesi için Manajans'a giderek Yavuz Turgul ile tanıştı. Gani Müjde ile de bu sayede bağlantı kuran Güven, Müjde'nin Tükenmez Kalem ekibine katıldı. 2002 senesine kadar Gani Müjde ile çalışan Güven, sonrasında eşi ile MinT'i kurdu.