• BIST 101.742
  • Altın 228,409
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 7 °C

Recep Konuk: “Yeni Sistemle Güven Ve İstikrar Kalıcı Hale Gelecek”

Recep Konuk: “Yeni Sistemle Güven Ve İstikrar Kalıcı Hale Gelecek”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, 16 Nisan'la birlikte Türkiye'nin artık yepyeni bir çağa giriş...

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, 16 Nisan'la birlikte Türkiye'nin artık yepyeni bir çağa giriş yapacağını söyledi.

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum çalışmalarını Taşeli bölgesinde sürdürüyor. Güne, Ermenek Kaymakamını ziyaret ederek başlayan Recep Konuk, ilçe merkezinde esnaflarla da sohbet etti. Daha sonra Başyayla ilçesine geçen Konuk, köyleri ziyaret ederek, referandumda neden "evet" denilmesi gerektiğini anlattı. Recep Konuk, "halk oylaması sonucunda evet çıkarsa Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, Japonya gibi değil, Suriye, Libya, Mısır, İran, Kuzey Kore, Uganda gibi bir ülke olacağımız ifade ediliyor. Bu nasıl bir yalan, bu nasıl bir itham anlamak mümkün değil. Biz, demokrasiyi daha da güçlendirmek için referandum yapıyoruz, insanı yaşat ki devlet yaşasın düşüncesi ile hareket ediyoruz" dedi.

"Yeni sistem, milletin iktidarını güçlendirecek"

Bugüne kadar anayasa değişikliklerinin hep darbelerin ardından yapıldığını, ilk kez halkın isteğiyle, darbecilerin zorlaması olmadan, demokratik usullerle seçim yapılacağını vurgulayan Recep Konuk, "anayasa değişikliğini milletimiz yapıyor. Böyle bir seçimin yapıldığı, demokratik kurumların muhafaza edildiği bir ülke modern, gelişmiş, çağa yön veren bir ülkedir. Türkiye böyle bir ülkedir. Türkiye, çok güçlü ve köklü demokrasi geleneğine, tarih ve devlet bilincine sahip bir ülkedir. Fransa ve ABD, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden çok daha fazla yetkilerle donatılmış başkanlar tarafından yönetiliyor. Şundan emin olabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, milletin iktidarını güçlendirecek.Milletin temsilcilerini, Meclisi güçlendirecek" diye konuştu.

"Yeni sistemle güven ve istikrar kalıcı hale getirecek"

Başyayla ilçesinin ardından Güneyyurt beldesinde de salon toplantısına katılan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, burada yaptığı konuşmada da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin, ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuru için bir ilk adım olacağını ifade ederek, "Dünyada söz sahibi, gelişmiş bir ülke olmak için istikrarlı hükümetlere sahip olmak şart.Bunu hepimiz görebiliyoruz. Türkiye istikrarlı olmalı, seçim bitince siyaset tartışması bitmeli, partiler değil ülkeyi yönetecek esaslar, kişiler, vatandaşlar yani milletimiz önemli olmalı. Yeni sistem, ülkemizde huzur, güven ve istikrarı kalıcı hale getirecek.Vesayet odakları, hükümet ve çift başlılık krizleri tarih olacak.Cumhuriyetimiz güçlenecek. Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet esasına dayalı üniter yapımız muhafaza edilecek" dedi.

"Yeni yönetim sistemimiz dünyaya örnek olacak, ilham verecek"

Akşam saatlerinde de Sarıveliler ilçesine geçen ve burada da halka hitap eden Recep Konuk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatmaya devam etti. Konuk, Sarıveliler ilçesinde de "Daha müreffeh ve huzurlu bir gelecek için yeni sistemle birlikte nice adımlar atılacaktır. Seçmenin yarısından fazlasının oyunu alan bir Cumhurbaşkanı ülkenin teminatıdır. Yeni sistemin getireceği istikrar ve güven ortamı Türkiye'nin daha güçlü bir atılım dönemine girmesine vesile olacak. Gelecek olan artık bir yükseliş dönemidir. Türkiye her alanda büyüme ve atılım dönemine girecektir. Beka kaygısı olmayan, yüklerinden kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye'de hızlı bir reformlar dönemi başlayacak, demokrasimiz gelişecektir. Türkiye her alanda mesafe alacak ve hız kazanacaktır. Yeni sistem ile birlikte, Türkiye dünyayı kıskandıran bir ivme yakalayacaktır. Ülkemizin demokrasi ve özgürlük destanı yazdığı 15 Temmuz bir milattı, 16 Nisan'la birlikte Türkiye artık yepyeni bir çağa giriş yapacak. Artık hiç kimse ve hiçbir güç Türkiye'yi yolundan çevirmeye yeltenemeyecek, Türkiye daha da büyüyecek. Yeni sistem ile birlikte Türkiye bölgesine ışık, mazlum coğrafyalara ise daha fazla umut olacaktır" şeklinde konuştu.

Recep Konuk: “Yeni Sistemle Güven Ve İstikrar Kalıcı Hale Gelecek”

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim