Resmen felaket! Bursa'yı hortum Vurdu 1 kişi yaralandı 20 işyeri...

Resmen felaket! Bursa'yı hortum Vurdu 1 kişi yaralandı 20 işyeri...

Bugün öğleden sonra saatlerinde Bursa'da başlayan kuvvetli fırtına şehirde hayatı resmen felç etti.

Bugün öğleden sonra Bursa'da meydana gelen kuvvetli fırtına şehrin altını üstüne getirdi.

Şehrin tamamında etkili olan şiddetli fırtına Merkez Yıldırım ilçesinde bulunan Sanayi Sitesi'nde ise, birçok iş yerinin çatısını uçurdu. Fırtınanın şiddeti ile üstüne metal levha uçan bir yurttaş yaralanırken büyük bir faciadan dönüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sabah saatlerinde ülke genelinde etkili olacak olan hava muhalefeti hakkında bir duyuru yapmıştı ancak kimse bu kadarını beklemiyordu. Bursa'da yaşanan olayda ciddi bir facianın eşiğinden dönüldü.

Sanayi Sitesi'nde bulunan birçok iş yerinin çatısı uçarken, bir kamyonda fırtınanın şiddeti ile sürüklenerek yan yattı.

Felaketin Eşiğinden Dönüldü

Bugün öğleden sonra saatlerinde meydana gelen kuvvetli fırtına Bursa'nın altını üstüne getirdi. Oldukça etkili olan ve işyerlerinin çatısını uçuran fırtınada üstüne metal levha uçan bir yurttaş yaralandı.

Fırtına öylesine şiddetliydi ki bir kamyon bu şiddete dayanamayarak sürüklendi ardında da yan yattı.

Olaya şahit olan ve o esnada dışarıda bulunan yurttaşlar büyük panik ve korku yaşarken bir yurttaş ise, 2 tonluk konteynırın üstüne geldiğini gördüğünü ifade etti.

 Yaşanan hortumun şiddetinin küçük çaplı olması sebebiyle az hasar meydana geldiği ifade edilirken, bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis yönlendirildi. Gelen ekiplerin güvenlik önlemleri almasının ardından hasar tespit çalışmalarına başlanırken yaralanan yurttaş ise hastaneye kaldırıldı.

Kamyon 20 Metre Sürüklendi

Yaşanan hortumdan dolayı büyük korku yaşayan Sanayi Sitesi esnafı, yaşanan hortumun şiddetini kamyonun 20 metre boyunca sürüklenip devrilmesini anlatarak ifade etmeye çalıştı. 2 tonluk konteynırların bile havaya kalktığını gören yurttaşlar korku dolu anlar yaşadı.

Çatılardan kopan sac ve demirler Sanayi Sitesinde bulunan  araçların üstüne uçarken bölgede ciddi bir maddi hasar meydana geldi. 12 araçta ve çok sayıda iş yerinde  maddi hasar meydana gelirken, 38 yaşındaki Kenan Ö. çatıdan uçarak kafasına düşen metal levha sonucu ağır yaralandı.

yaklaşık 1 dakika süren hortumu gören yurttaşlar daha önce böyle bir doğa olayına şahit olmadıklarını ifade etti.